Jak během Vánoc nepřibrat?

Také si jako drtivá většina žen právě teď pokládáte otázku, jak během Vánoc nepřibrat? Pak jste tady správně! I my jsme se nad touto každoročně vznesenou otázkou zkusili zamyslet a vymysleli jsme pro vás několik rad. Vánoce jsou krásné svátky, plné lásky, pohody, dárečků a samozřejmě i jídla – to rozhodně nesmí chybět! Máte-li strach, že se během svátků neuhlídáte a podlehnete cukroví, chlebíčkům, řízkům či bramborovému salátu, pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte, jak během Vánoc nepřibrat.

Poradíme vám, jak během Vánoc nepřibrat

Patříte k ženám, které si po celý rok hlídají svou váhu, kontrolujete se v jídle, počítáte kalorie a co možná nejširším obloukem se vyhýbáte všem sladkostem. O Vánocích je to ale jiné, k těm neodmyslitelně patří kapr s bramborovým salátem, několik druhů cukroví, chlebíčky a jiné dobroty. Vaše obavy jsou na jednu stranu oprávněné. Co tedy s tím?

Tip první: zdravé cukroví

Cukroví a Vánoce – to je dvojice, která k sobě neodmyslitelně patří. Vůně lineckého, vanilkových rohlíčků nebo plněných ořechů, která se vesele line domovem, nás nutí zhřešit už u samotného pečení, natož pak při pohledu na stoly prohýbající se pod mísami těchto sladkých dobrot. Proč si ale neupéct zdravé cukroví, které nepředstavuje takovou kalorickou bombu?

Tip druhý: žádné lenošení

Těšíte se na Vánoce už jen z toho důvodu, že se budete moci natáhnout na pohovku v obýváku a sledovat pohádky? Pokud přemýšlíte, jak během vánoc nepřibrat, pak na takový relax zapomeňte. Ani během svátků nezapomínejte na pohyb, kdy samozřejmě nemusíte letět do fitka, ale můžete se třeba projít, i to vám prospěje.

Tip třetí: na trhy s plným žaludkem

Chystáte se na tradiční vánoční trhy, které se konají ve městě a na kterých je nespočet stánků? Pak vám radíme najíst se ještě před odchodem, abyste snížili riziko, že podlehnete vůni pečené klobásky nebo uzeného masa.

Tip čtvrtý: alkohol s mírou

Během Vánoc se stoly prohýbají pod množstvím jídla a alkohol teče proudem, především pak na Silvestr. Jestliže ani vy alkoholu neodoláte, pak si dejte pozor – v alkoholu se totiž skrývá dvojnásobné množství kalorií nežli například v sacharidech či bílkovinách. Nemusíte se mu vyhýbat úplně, ale dopřávejte si ho s mírou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.