Výhody a nevýhody bydlení ve městě

Každý máme možnost vybrat si místo pro svůj život. Zatímco někdo neváhá ani minutu a volí život na klidném venkově, jiný se nechce vzdát ruchu velkoměsta. A co vy? Zvažujete, kde budete nejspokojenější? Možná stále váháte a pokládáte před sebe pro a proti. My vám představíme klady a zápory bydlení ve městě. Možná po přečtení dnešního článku budete mít jasno!

Jaké jsou výhody a nevýhody bydlení ve městě

Město – ať už malé nebo velké, známé nebo méně známé, s dlouhým nebo s krátkým názvem. Jaký je asi život ve městě? Na to se dnes společně podíváme!

Výhody života ve městě

• Všechno máte po ruce

Doktor, školka a škola, obchody i supermarkety – to všechno máte ve městě doslova na dosah ruky. Ať už potřebujete cokoli, najdete to někde poblíž. Často nemusíte ani používat auto, buď do cíle dojdete pěšky nebo využijete hromadnou dopravu. To je obrovská výhoda oproti vesnici, kde se musíte dopravovat sami, jste závislí na autobusech nebo musíte čekat celý víkend, nežli se někam dostanete.

• Město nikdy nespí

Ať už si vzpomenete ve dvě hodiny ráno, že si chcete dát čínské jídlo nebo zatoužíte vystřídat několik barů během jediného večera. Další výhodou bydlení ve městě je fakt, že město nikdy nespí. Takže pokud toužíte po bujarém životě, kdy si můžete vybírat, který noční bar navštívíte, pak je město pro vás to pravé ořechové.

Nevýhody života ve městě

• Je to dražší

Bydlet ve městě je mnohem náročnější na finance. Vezměte si třeba jen nájmy, které musíte platit za život v bytě – to jsou kolikrát neskutečné pálky. Oproti tomu na vesnici neplatíte nájemné a pokud ano, pak rozhodně není tak vysoké, jako za městský byt.

• Lidé spolu tolik nedrží

Na vesnici, kde se každý s každým zná, spolu všichni drží mnohem více pohromadě. Kdežto ve městě, kde si zpravidla všichni hrabou na svém písečku, jste kolikrát lidem naprosto ukradení. A to může být mnohdy nevýhoda. Lidé si zde tolik nepomáhají. A na koho se obrátíte, když to budete potřebovat?

2 komentáře
  1. jirka marek říká

krásné

2. […] tom, jestli je lepší bydlet ve městě nebo na venkově, se vedou spory dlouho a univerzální odpověď neexistuje. Dost často se ale […]