Na co myslet dříve, než si pustíte mazlíčka do domu

Mít doma zvíře má dvě strany mince – na jednu stranu nikdy nejste sami, máte se vždy komu svěřit a mimo to se říká, že pes je nejvěrnějším přítelem člověka. Na stranu druhou je ale potřeba počítat s celou řadou věcí, než si pustíte mazlíčka do domu – pouští chlupy, vyžaduje čas a pozornost a samozřejmě něco stojí. Jestliže uvažujete nad tím, že si pořídíte čtyřnohého kamaráda, pak si nejprve přečtěte dnešní článek.

Co byste měli vědět, než si pustíte mazlíčka do domu

Nezáleží na tom, zda žijete sami a toužíte po tom, že na vás někdo po příchodu z práce bude doma čekat, nebo uvažujete nad pořízením pejska pro vaše děti. Tak či onak byste tohle rozhodnutí měli dobře zvážit, neboť pořídit si psa není sranda. Nemůžete jej po měsíci odložit, protože vám společný život prostě nevyhovuje. Pojďte se tedy společně s námi podívat na to, co byste měli vědět, než si pustíte mazlíčka do domu.

  • Není to nejlevnější záležitost

    Pes něco stojí. A je úplně jedno, jestli si koupíte malého jorkšíra nebo velkého labradora. Tak či onak mu budete muset zajistit pelech, pravidelně jej brát na očkování, zajistit mu odčervení a samozřejmě stravu. Pokud to doženete do extrémů, pak budete svému mazlíčkovi kupovat oblečky a nějaká ta laskomina je samozřejmě taky na místě. Koupíte-li si fenku, pak možná časem budete zvažovat její kastraci a tam se ceny nepohybují v malých číslech. Proto zvažte, zda si to po finanční stránce můžete dovolit.

  • Chce to hodně času

    Zvláště pokud si koupíte štěně, pak se mu musíte hodně věnovat, abyste ho naučili základnímu chování a vlastnostem, které chcete, aby váš pes měl. Rozhodně si nemůžete koupit psa s myšlenkou, že ho jednou denně vezmete na procházku a večer ho pohladíte, až mu půjdete dávat granule. Každý pes je osobnost a vyžaduje pozornost a čas. Pokud jej nemáte, pak si psa nepořizujte. Zbytečně by trpěl.

  • Dělá nepořádek

    Hodně lidí, kteří žijí v domě, má své mazlíčky i přesto, že mají zahradu, doma. Samozřejmě je pouští ven, ale většinu času tráví s nimi za dveřmi ve vyhřátém obydlí. To je sice fajn, ale uvědomte si, že pes dělá nepořádek. Kromě toho, že pouští chlupy a ty jsou pak opravdu všude, se často stává, že tuhle převrhne kytku, tamhle roztrhá polštář nebo vysype odpadkový koš. Tady opět záleží na velikosti psa a především na jeho výchově, ale jste si jistí, že na to máte nervy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.