Vybíráte gauč? Víme, jak na to

Obývací pokoj je jednou z klíčových místností každého domu, nebo bytu. Co v něm nesmí zaručeně chybět? Ano, je to sedací souprava. Ta může nabídnout prostor pro sezení rodiny, návštěv, stejně jako je prostorem pro relaxaci. Pokud aktuálně vybíráte tu pravou, poradíme vám, jak na to.

Zaměřte se na velikost a tvar

To jsou dnes jedny z nejdůležitějších parametrů a tak je třeba mít hned v úvodu jasno o tom, jakým směrem se vydáte. Samotné tvary dnes mohou být různé a mohou se odvíjet jak od toho, jak velkou sedačku a pro kolik lidí chcete, tak i od toho, zda vám sedačka umožní jenom sezení, nebo i možnost se natáhnout. Tři hlavní možnosti jsou tyto:

  • Klasická rovná sedačka,
  • Sedačka do písmene „L“,
  • Sedačka do písmene „U“.

Pokud jde o velikost, zde určitě nejprve zohledněte velikost prostoru, kam ji umístíte. Dále je dobré hledět i na to, kolik lidí žije ve vaší domácnosti a kolik ji tedy může pravidelně využívat. Stejně tak hraje roli i celkové umístění. Máte-li menší obývací pokoj, doporučíme umístění do rohu místnosti. Díky tomu využijete celý prostor skutečně naplno.

Jaký zvolit materiál?

I to je častá otázka. Naštěstí na ni známe odpověď. Materiál může souviset jak se vzhledem, tak i s pohodlím. Pokud hledáte komfortní sedačky, je určitě velkým hitem kůže. Jestliže si ji nemůžete dovolit, nemusí se vždy jednat jenom o tu přírodní. Lákadlem může být i syntetická kůže, která je také pohodlná, stejně jako dobře vypadá. Pokud máte rádi naopak klasiku, nic nezkazíte ani kvalitním čalouněním, které má také něco do sebe. I to může být volbou, která je poměrně dobrá a zajímavá. Navíc potěší i svou příznivou cenou, která je také důvodem pro tuto volbu.

Jak je to s barvou?

Vybrat tu pravou může být u mnohých problém. Vždy je dobré hledět na to, aby se vám sedačka do interiéru hodila. Pokud je modernějšího rázu, nic nezkazíte barvami, jako je třeba černá nebo bílá. Ty jsou dnes klasikou. Do domácnosti mladších generací se hodí i barvy pastelové, jako zelená, oranžová, nebo modrá. Pokud máte raději klasiku, určitě nezklamou třeba odstíny béžové, nebo jiné neutrální barvy. Zde záleží hlavně na vašem vkusu. Současný sortiment je natolik obsáhlý, že si zaručeně vyberete i vy sami.

Co dále mohou sedačky nabídnout?

Co je tím posledním, na co je dobré se zaměřit? Je to rozhodně praktičnost. Ptáte-li se, v jakém ohledu, tak určitě v souvislosti s celkovým využitím. Dobrým tipem mohou být varianty s úložným prostorem. Ty vás nezklamnou především v menších bytech, kde vás nedostatek místa trápí stále více. Stejně tak mohou přijít vhod i rozkládací sedačky. Ty se hodí při nečekané návštěvě, která bude chtít zůstat přes noc. Jednoduchým pohybem vytvoříte z vaší sedačky celkem pohodlné a kvalitní lůžko pro vaši návštěvu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.