Vánoční tajemství – co jste o tomto svátku nevěděli?

Vánoce jsou nejkrásnějšími svátky v roce, na které se s nadšením těší jak malé děti, tak i jejich rodiče. Během těchto svátků by měla být rodina pohromadě a mělo by být zapomenuto všem křivdám. Ačkoli jste možná přesvědčeni, že o těchto svátcích více úplně všechno, existují jistá vánoční tajemství, která pro vás možná budou obrovským překvapením. Taks schválně ruku na srdce: co jste o Vánocích nevěděli?

Odhalujeme vánoční tajemství!

Vánoce jsou skoro tady a právě teď nastává ten nejvyšší čas prozradit si vánoční tajemství, o kterých řada z vás možná nemá sebemenší ponětí.

  1. Vánoce jsou nejen nejkrásnějšími svátky v roce, ale zároveň i těmi nejdražšími. Podstatně lehčí život mají lidé žijící v Norsku, protože v listopadu platí poloviční daně, díky čemuž si na vánoční nákupy mohou nějakou tu korunku ušetřit. To by se nám také líbilo, viďte?
  2. Neodmyslitelnou součástí Vánoc je zdobení vánočního stromečku. Věděli jste, že každý stromeček musí růst 7-13 let, než se mu vůbec dostane té pocty, aby mohl ozdobit domácnost? Přičemž nejrychlejším růstem se pyšní borovice lesní, která do výšky 180 cm doroste za 6-7 let.
  3. Také si na stromeček věšíte oblíbené čokoládové figurky? Pak vás určitě překvapíme faktem, že právě tento typ ozdoby je ryze českou záležitostí a jinde ve světě se nevidí!
  4. Stromečky, které byly určené k prodeji, ale neprodaly se, putují po vánočních svátcích do zoologických zahrad, kde poslouží jako potrava pro zdejší zvířátka. Pochutnají si na nich sloni, zubři, papoušci i losi.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.