Proč jsou třešně zdravé

Sběr třešní je v plném proudu, tak neváhejte a zapojte se do něj i vy. Věřte, že třešně nejen dobře chutnají, ale jsou velice prospěšné i pro vaše zdraví. Můžete je konzumovat syrové, ale lahodné jsou i na koláči, ve smothie či zavařené jako kompot. Řadí se mezi nejzdravější ovoce. 

Třešně pro zdraví

  • Zlepšují mozkové funkce – Třešně obsahují antioxidanty zvané antokyany, které významně zlepšují mozkové funkce, především paměť. Třešně se proto označují jako  “jídlo pro mozek”. Opomíjeno by nemělo být ani to, že jsou vysoce protizánětlivé.
  • Činnost srdce  – konzumace třešní snižuje riziko nejrůznějších srdečních onemocnění, Alzheimerovy choroby či diabetu, proto je dobré jíst třešně celý život, nejlépe s tím začít už v dětství.
  • Zdravé oči  – Vysoké množství vitamínu A obsažené v třešních spolu s beta-karotenem a retinolem, které se též nachází v třešních, přispívá k silnému zraku a celkovému zdraví očí.
  • Dokonalá pleť a vlasy – v třešních naleznete již zmiňované vitamín A, ten ale není jediný. Dalšími vitamíny, které v třešních jsou, je vitamín B, C a E. Díky nim třešně budete mít krásné vlasy, dodávají jim lesk a zdravý vzhled, stejně jako pokožce. Je to způsobené velkým množstvím antioxidantů, které na sebe vážou volné radikály.
  • Bolest po cvičení –  Třešňová šťáva vám po cvičení přinese úlevu. Snižuje bolest svalů, napomáhá k jejich regeneraci a chrání před buněčným opotřebením. Není divu, že si jí dopřává mnoho sportovců.
  • Klidný spánek  – melatonin neboli hormon spánku najdete právě v třešních. Třešně patří do malé skupiny potravin, kde se melatonin nachází. Ten zklidňuje organismus a navozuje zdravý a klidný spánek.
  • Pomáhá při hubnutí – jeden hrnek (asi 21 třešní) obsahuje přibližně necelých 100 kalorií, jde tedy o ovoce při dietě vhodné. Návdavkem získáte dostatečné  množství vitaminů C.
Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.