Recepty na mastné vlasy

Slepené pramínky vlasů působící zplihlým dojmem a vytvářející iluzi, že o sebe dotyčná zrovna dvakrát nedbá – to je noční můra snad každé ženy, která si dává záležet na svém vzhledu. Ne vždy jsou ale naše vlasy ukázkové a ne vždy mají takovou podobu, kterou bychom si představovali. Často je naše hříva mastná, bez lesku i života, chybí jí šmrnc a zdraví z ní rozhodně nesálá na kilometry daleko. V takové chvíli si začneme pohrávat s otázkou, co platí na mastné vlasy a jak se zbavit pocitu, jako bychom si hlavu nemyli minimálně 14 dní!

Mastné vlasy nedělají dobrý dojem

Vlasy se mastí úplně každému, akorát s tím rozdílem, že u někoho je to zkrátka více vidět. Hodně z nás si musí mýt hlavu každý druhý den, protože jinak je naše hříva ulepená, připláclá na hlavě a na pohled nepřitažlivá. Ještě než se v zoufalství uchýlíte k tomu, že vezmete do ruky mašinku a svých krásných, byť občas mastných, vlasů se jednou provždy zbavíte, zkuste nějaký z našich receptů na mastné vlasy. Kdo ví, třeba vám některý z nich dokáže pomoci!

Domácí recepty na mastné vlasy

Samozřejmě, můžete si zajít do obchodu nebo do lékárny a koupit si vychvalované prostředky napomáhající s mastnými vlasy. Jenže za tuhle srandu mnohdy utratíte nepěkné peníze a co víc – kýžený výsledek se ani přes vysokou finanční investici nedostaví. Zkuste to raději jinak a vsaďte svou horkou kartu na naše recepty na mastné vlasy, které si vyrobíte za pár kaček svépomocí u vás doma!

  • Avokádová maska

    Avokádo je v kuchyni velice oblíbená surovina, se kterou se dá skvěle kouzlit – a to nejen při přípravě lahodných pokrmů! Díky tomu, že obsahuje 75% nenasycených tuků a 25% oleje dokáže vašim vlasům dodat vláčnost a potřebou hydrataci. Použít jej můžete pro masku, kdy stačí dužinu avokáda vydlabat, rozmačkat a nanést na vlasy. Pak nechat působit 20 minut a opláchnout.

  • Banán

    Ani na banán nedáme dopustit. Skvěle chutná jak v syrovém stavu, tak i jako náplň do zákusků, dezertů nebo koláčů. Co se vlasů týče, i tady nám může tento vesele žlutý pomocník v kabátku prokázat velkou službu. Díky tomu, že obsahuje sacharidy a cenné vitamíny, pomůže vašim vlasům proti nežádoucí mastnotě. Banán rozmačkejte, naneste na vlasy a zabalte do ručníku, kde nechte působit 15 minut.

  • Jogurt

    I s jogurtem si dokážeme výborně pohrát, pro jeho obsah zahrnující enzymy a probiotika jej nesmíme zapomenout zmínit ani ve snaze zbavit se mastných vlasů. Jogurt je známý svými čistícími účinky, kdy dokáže vyrovnat hladinu pH. Doporučujeme nanést čistý bílý jogurt na vlasy před tím, než si je budete mýt. Nechte jej aplikovaný po dobu 10 minut a pak si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklé.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.