Co vlasům v zimě nedělat?

Zima je tady, teploty klesají pod nulu, občas se dočkáme sněhové pokrývky a jsme nuceni volit čím dál větší počet vrstev našeho oblečení. Jednou z otázek, kterými se v zimním období zabýváme, je co vlasům v zimě nedělat, abychom jim zbytečně neškodily, když samotná zima a panující mráz pro ně představují již tak dost velkou zátěž. Je pravda, že zatímco v létě nad péčí o naše vlasy přemýšlíme často, v zimě tuto starost tak trochu zanedbáváme. Následně se zděšením zjišťujeme, že naše krásná hříva postrádá objem, vlasy se krepatí a lámou a jsme z toho nešťastní. Chcete-li vědět, co vlasům v zimě nedělat,  pak si přečtěte následující řádky!

Co vlasům v zimě nedělat, aneb 3 praktické rady!

A teď ruku na srdce milé dámy: která z vás může svědomitě říci, že o své vlasy pečuje po celý rok se stejnou intenzitou? Právě teď v zimě, kdy jsou dny krátké a často se stmívá, se mnohým z nás zkrátka nechce věnovat vlasům tolik pozornosti. A to je škoda. Vaše vlasy váš potřebují po celý rok a v zimě dvojnásobně! Tak si pojďme říci, co vlasům v zimě nedělat, ať můžete co nejdříve napravit napáchané škody!

  1. Myjete si je moc často!

    Časté mytí vlasů obecně není doporučováno po celý rok, natož pak v zimě, kdy je pokožka hlavy vystavena zkoušce ohněm – každý den nosíme čepice, pod kterými pokožka nemůže dostatečně dýchat a rychleji se tak mastí. Jestliže jste si až do dnešního dne z jakéhokoli důvodu myla hlavu klidně každý den, pak se to snažte ve svém vlastním zájmu a v zájmu vašich vlasů omezit jen pro opravdu nutné případy.

  2. Nepoužíváte správné přípravky!

    Další velice častou zimní chybou je zapomínání na volbu těch správných přípravků. Uvědomte si, že v zimě jsou vaše vlasy vystaveny nízkým teplotám, mrazu a vlhku, navíc často střídáme prostředí a to vaší hřívě vůbec nesvědčí. Naučte se proto používat přípravky, které vašim vlasům dodají tolik potřebnou ochranu. Šikovným pomocníkem jsou například oleje, které si můžete na vlasy nanést kdykoli během dne i bez nutnosti vlasy mýt nebo jakkoli namáčet. Olej vlasům dodá ochrannou vrstvu a zmírní tak dopady panujícího počasí.

  3. Hodně si vlasy fénujete!

    Určitě víte, že teplý vzduch vycházející z fénu není pro vaše vlasy moc dobrý a to bez ohledu na roční období. Proto byste měla jejich vysoušení pomocí této pomůcky co možná nejvíce omezit, v zimě se mu pak vyhnout úplně – pokud to bude možné. Díky fénování se vaše vlasy rychleji vysouší, často se začínají krepatit a to snáze pak i lámat a třepit, což určitě není vaším cílem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.