Co vám pomůže při problémech s akné?

Nevzhledné pupínky na tváři dokážou potrápit každou ženu či dívku, která dbá na svůj vzhled. Ani vás určitě nepotěší, pokud se ráno podíváte do zrcadla a v jeho odraze spatříte akné rozprostírající se po celém obličeji – objevit se ale může i v dekoltu nebo na zádech. Jestliže máte problémy s akné, pak jste tu správně. Poradíme vám, co vám proti němu může pomoci.

Co pomáhá na akné?

Tip první: Dbejte na čistotu

Hodně lidí, kteří mají problémy s pletí, nedodržují zásady čistoty. Velký problém je třeba u ručníků, které používají. Ruku na srdce: máte doma jeden ručník na obličej, jeden na ruce a jeden na tělo? Ne? Pak se nedivte, že se nevzhledných pupínků nemůžete zbavit! Kdo si utírá obličej do ručníku, do kterého si předtím utíral ruce, ten sám sobě vědomě škodí. Dbejte na čistotu a rozdělte si ručníky, je to důležité.

Tip druhý: Slaná voda

Pokud se vám na tváři objeví pupínek, vezměte si čistý vatový tamponek a namočte jej do hodně slané vody. Ta je známá tím, že vysušuje a to je přesně to, co potřebujete. Tamponek přiložte na pupínek a nechte slanou vodu působit alespoň po dobu 3 minut. Poté naneste vrstvičku medu, jehož úkolem je vyčistit póry. Med nechte působit 10 minut a poté opláchněte.

Tip třetí: Pozor na sluníčko

Dalším nešvarem, který akné moc nepomáhá a naopak jej může ještě zhoršit, je sluníčko. V tuto chvíli to ještě není tolik aktuální, ale jakmile přijde léto, měli byste myslet na ochranu své citlivé pleti a zbytečně ji neubližovat ostrými slunečními paprsky. Než vyjdete v létě na sluníčko, namažte si pleť opalovacím krémem nebo používejte minerální make-up.

Tip čtvrtý: Pomoc z pánské kosmetiky

Jednou z pomocí proti pupínkům může být i pánská kosmetika, konkrétně pak pěna na holení, která vysouší. Až se vám na obličeji pupínky znovu objeví, půjčte si od manžela nebo od přítele jeho pěnu na holení a naneste si ji na tvář. Nejlépe uděláte, pokud pěnu na obličeji necháte působit přes celou noc, pupínky by se do rána měly úplně vytratit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.