V čem může být problém, když se vám mastí pokožka tváře?

Čelo se leskne jako čerstvě naleštěná výloha vašeho oblíbeného butiku a díky svému zářivě se lesknoucímu nosu byste mohla okamžitě vrhat prasátka na všechny světové strany – ptáte se, proč se vám mastí pokožka tváře? Věřte nebo ne, ale tento estetický problém není výsadou pouze dospívajících dětí, kteří si právě prochází pubertou. S mastnou pletí se potýká velké procento žen napříč všemi věkovými kategoriemi. A všechny si pokládají tu samou otázku jako vy: proč se mi mastí pokožka tváře?!

Důvody, proč se vám mastí pokožka tváře

Může za tím stát celá řada příčin a důvodů, kvůli kterým se lesknete na dálku. Nejproblémovější je tzv. T zóna, nebo oblast nosu a čela, která se mastí nejvíce a zároveň na sebe i nejvíce přitahuje pozornost. Pokud přemýšlíte, z jakého důvodu se vám mastí pokožka tváře, pak jste tu správně. Následující řádky skrývají odpovědi na vaši otázku!

Příčiny mastné pleti:

  • nekvalitní tuky v potravě
  • používání nevhodné kosmetiky
  • nedostatek vitamínů

Jak tento problém vyřešit?

Nikdo nechce mít mastnou pleť, která vrhá odlesky na lidi ve vašem okolí a nutí je dělat si o vás ne zrovna pěkný obrázek. Nezoufejte a nevěšte hlavu, vždyť proti mastné pleti můžete bojovat. A my víme jak!

Tip první: dejte si pozor na to, co jíte

Kvalita naší stravy výrazně ovlivňuje celou řadu aspektů – mimo jiné i náš vzhled nebo stav naší pokožky. Příjem nekvalitních tuků, které jsou obsažený ve smažených jídlech a jiných pochutinách ve stylu fastfoodu, může zapříčinit, že se vám pokožka bude mastit rychleji.

Tip druhý: dodejte tělu vitamíny

Vitamíny mají pro naše zdraví důležitou roli a rozhodně bychom jejich přísun neměli podceňovat. Jestliže se vám často a rychle mastí pokožka tváře, pak vám s největší pravděpodobností chybí vitamíny B, které najdete například ve smažených vajíčkách, celozrnném pečivu nebo fazolích a mléčných výrobcích.

Tip třetí: dejte si pozor, jakou kosmetiku používáte

Kosmetické přípravky jsou každodenním chlebem drtivé většiny žen a dívek, jenže mnoho z nich nesleduje kvalitu a dává přednost kvantitě za nižší cenu. Snaha ušetřit ale není v tomto případě na místě. Pokud budete používat nevhodnou kosmetiku, například prostředky mající silný odmašťující efekt, pak se nemůžete divit, že vaše pleť na silné odmaštění zareaguje tak, že se o to více zmastí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.