Co zabírá na podrážděnou pokožku po holení?

Co se týče holení, klade společnost na ženy poměrně vysoké nároky – oproti mužům tedy rozhodně! U žen se zkrátka nenosí neoholené nohy nebo podpaží připomínající to, které měly ženy neandrtálce žijící v jeskyni. Když už se rozhodneme svádět boj s žiletkou, abychom splnily představy současné kultury, máme po holení podrážděnou pokožku – a to rozhodně není nic příjemného!

Jak se holit bez podráždění?

Ačkoli existuje hned několik způsobů, které nás zbaví nevzhledných chloupků, dává drtivá většina žen přednost klasické žiletce. Tento způsob je nejjednodušší, nejrychlejší a zároveň i cenově nejpřijatelnější. K holení za pomoci žiletky potřebujete pouze ostrý strojek, holicí gel není potřeba – vystačíte si i s mýdlem nebo mycím gelem. Jenže právě holení žiletkou kůži zrovna dvakrát nesvědčí a my se tak nemůžeme divit, že po jejím zásahu řešíme podrážděnou pokožku.

Kvalitní žiletka zabrání pupínkům

Pokud nechcete mít po holení podrážděnou pokožku, ale i přesto se nehodláte vzdát nejednoduššího holení, pak dbejte důraz na to, abyste k tomuto účelu používali ostrou žiletku. Strojek by měl mít výkyvnou hlavici, aby se dokázal přizpůsobit záhybům vašeho těla.

Jak zabránit podrážděné pokožce?

Podrážděné pokožce po holení se můžete vyhnout tak, že se budete držet zásad správného holení. Mnoho lidí si myslí, že na holení vůbec nic není, opak je ale pravdou. Pokud pokožku na holení nepřipravíte a po zásahu žiletky ji patřičně neodměníte laskavou péčí, nemůžete se divit, že se ozve.

  • Holte se večer

    Holení se doporučuje večer. Proč? Během noci si vaše pokožka odpočine a stihne se zregenerovat po zásahu žiletky. Rozhodně byste se neměli holit těsně před tím, než si v létě vyrazíte k vodě.

  • Neholte se nasucho

    Jednou z častých chyb je holení na sucho, což není vůbec příjemné a co se týče pokožky, nemusíme vám říkat, že hodně trpí. Nepoužitím přípravku, pěny nebo gelu na holení byste kůži ještě více podráždili.

  • Holení po směru

    Holíte se proti směru růstu chloupků, protože máte pocit, že je vaše pokožka poté jemnější? Jenže i díky tomu mohou vznikat pupínky. Pokud jim chcete předejít, holte se po směru růstu chloupků.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.