Jak léčit ekzém

Zánětlivé onemocnění kůže je velice nepříjemné a dokáže potrápit jak děti, tak i dospělé bez ohledu na skutečnost, zda se jedná o muže či ženu. Pokud se nám na kůži objevují pupínky a svědivá místa, začneme řešit otázku, jak léčit ekzém, který nechce mít nikdo z nás. Máte-li problémy s ekzémem a nevíte, jak se tohoto zdravotního neduhu zbavit, pak jste tu správně!

Proč a jak ekzém vzniká?

Příčin pro vznik ekzému je hned několik. V první řadě mohou být na vině rodinné předpoklady. Dalším viníkem jsou potraviny, nejčastěji pak ořechy, kořeněná jídla, ovoce, vejce či mléčné výrobky. Mezi příčiny vzniku ekzému můžeme zařadit i běžně používané čisticí prostředky, které v domácnosti používáme.

Jak se ekzém projevuje?

Prvním příznakem ekzému je zarudnutí pokožky, následuje vyrojení pupínků a puchýřků, které zpravidla hodně svědí. Ekzém se může objevit kdekoli na těle, tedy na rukou, na nohou, na zádech i na břiše.

Jak léčit ekzém?

Pokud se ptáte, jak léčit ekzém, jako první zmíníme prevenci. Ta funguje u všeho asi nejúčinněji a je rozhodně rozumné snažit se problémům předcházet. Jako prevenci označujeme:

  • omezení kontaktu s alergeny
  • pečlivou péči o kůži
  • vyloučení látek, které dráždí

Jsou dvě metody, kterými lze ekzém léčit:

  1. zevně
  2. vnitřně

1. Zevní léčba

Při zevní léčbě se nejčastěji používají kortikosteroidy, které jsou předepisovány lékařem a slouží ke zvládnutí akutního vzplanutí ekzému.

2. Vnitřní léčba

V případě vnitřní léčby se používají antihistaminika, jejichž úkolem je snížit intenzitu svědění a zarudnutí pokožky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.