Toužíte po změně účesu? Zkuste mikádo

Některé účesy nikdy nevyjdou z módy. a právě mikádo je jedním z nich. Výhodou tohoto účesu je, že jeho různé varianty sluší v podstatě všem ženám, takže každá z nás si může vybrat to své ideální mikádo. 

Mikádo si oblíbily ženy už ve 20. letech minulého století. A dodnes má své příznivkyně na celém světě, včetně žen slavných a obdivovaných. Základem tohoto střihu jsou vlasy stejné délky, nejčastěji zastřižené u brady, ale délka může končit také pod ušima či naopak o něco níž, na ramenou. Mikádo hezky vypadá s ofinou i s patkou sčesanou na stranu.

Které mikádo bude slušet vám?

Máte husté vlasy a toužíte po opravdu radikální změně? Pak vám jistě přijde vhod krátké mikádo (zvané také bob). Nosí se v různých variantách: v délce těsně pod uši, do podkovy nebo asymetricky střižené. Zeptejte se kadeřnice, jaký typ mikáda je nejlepší právě pro vás. Žhavým současným trendem je mikádo zvlněné, které dodá vlasům na objemu a působí ležérně a rebelsky. 

Jestliže máte vlasy řídké a potřebujete získat na objemu, je pro vás vhodná delší varianta (lob neboli long bob), klidně až po ramena. Velkou výhodou delšího mikáda je fakt, že se nemusíte ze dne na den loučit se sponami a gumičkami. Vlasy jsou v případě lobu většinou zastřižené do jedné délky, případně jsou v zadní části mírně vystříhané. 

Mikádo do podkovy působí velmi elegantně, a to především v delší variantě, kdy přední vlasy kolem obličeje sahají až na ramena, zatímco na krku se vlasy postupně zkracují. Tento účes je ideální pro jemné vlasy a pokud je střih precizní, vydrží vám i několik týdnů.

Ofina nebo patka?

Jestli také váháte, jestli pro vás bude lepší ofina nebo patka, vězte, že naprosté většině žen sluší prostříhaná ofina a rozhodně také patka. Pokud máte oválnou tvář, můžete si dovolit i hustší krátkou ofinu. Majitelky řídkých vlasů bez objemu by se ale měly ofině vyvarovat, protože ta tento nedostatek jen zvýrazní. Také v případě, že máte od přírody vlnité vlasy, hodně volbu ofiny zvažte – přece jenom údržba může být dost složitá. Ženám s kulatým obličejem ideálně padne krátké mikádo s patkou sčesanou na stranu.