Máte řídké vlasy? Tyto účesy to perfektně zamaskují

Patříte k těm ženám, které trápí řídké jemné vlasy? Jestli ano, jistě se také pídíte po účesech, jimiž tento nedostatek zamaskujete. Naštěstí to s perfektním střihem opravdu jde. Ale zapomeňte na stříhání od kamarádky nebo dokonce vlastními silami. 

Řídké vlasy potřebují skutečně profesionální úpravu, aby získaly na objemu. Především je důležité sestříhání na temeni, tím se vlasy zvednou. A rozhodně je dobré volit kratší délku, na dlouhých je víc znát, že jich je méně.

Výrazná ofina

Jak již bylo napsáno, na řídké vlasy je vhodné zvolit kratší střih. Ať už se rozhodnete pro délku “na kluka”, či pro mikádo nad ramena, vsaďte zároveň na ofinu. Je pravda, že řada z nás nemá odvahu ofinu nosit, což je škoda. Právě u řidších vlasů je ofina prvkem, který odvede pozornost, navíc (vyfoukaná přes kulatý kartáč) působí “objemně”. A je jedno, jestli je střižená rovně, nebo si troufnete na ofinu střiženou šikmo.

Jedna strana kratší

Asymetrický střih celkově působí na řídkých vlasech velmi dobře. Velmi dobře vypadá, když je jedna strana vystříhaná opravdu nakrátko a na druhé jsou ponechané vlasy delší, sčesané na patku. Obvykle jsou i na “delší” straně spodní prameny sestříhané, takže vrchní delší prameny nadzvednou.

Asymetrické mikádo

Asymetrie potřetí, tentokrát vycházíme z klasického mikáda. Protože, jak už víme, nerovnoměrný střih se k řídkým vlasům hodí, protože odvádí pozornost jiným směrem, když vsadíte na asymetrické mikádo, neuděláte chybu. Ať už se rozhodnete pro jednu stranu víc prostříhanou, nebo s delšími prameny, než na druhé straně, případně pokud se rozhodnete pro mikádo vystříhané na krku a směřující dopředu ve dvou delších cípech, v žádném případě to nebude špatně.

Rozcuchané pixie

Jestli chcete zkusit něco opravdu odvážného, co vás omladí o pár let, je jednoznačnou volbou rozverné, pěkně rozcuchané pixie. Velmi krátké délky se vůbec nebojte, ta řídkým vlasům opravdu sedne. O zbytek se postarají kvalitní stylingové přípravky.