Jaká bude barva roku 2022? Máte ji v šatníku také?

Pro letošní rok společnost Pantone vybrala barvu s opravdu zajímavým názvem: Very Peri (přesně PANTONE 17-3938 Very Peri). Výjimečná je především v tom, že dosud byste ji v existujícím vzorníku nenašli. Byla vytvořena právě pro to, aby se stala barvou letošního roku. Je tedy velmi pravděpodobné, že ji ve svém šatníku dosud nemáte.

Very Peri je barvou květu barvínku (dříve se mu říkalo také brčál) a jde o odstín světle modré s nádechem červených tónů. Barva, která už není modrá, ale ještě není fialová. Je to nejteplejší odstín modré – modrofialová. Very Peri kombinuje stálost modré a vzrušení červené, propojuje realitu s digitálním světem, je inovativní a kreativní.

Very Peri je barva nového začátku

Dá se předpokládat, že výběr této barvy byl ovlivněn událostmi posledních dvou let. A jistě na první pohled vzbuzuje naději na nový začátek – hravý a radostný, jako jsou fialové podtóny barvy, a spolehlivý stejně, jako modrá barva je. Poskytuje nadhled a perspektivu na cestě novým životem, který nás čeká.

Barva roku Very Peri se přibližuje levandulové a barvě šeříku (lila), které s oblibou používají například wellness centra, protože působí uklidňujícím dojmem. V digitálním světě se modrofialové odstíny úspěšně používají ve videohrách. Nyní jejich obliba ve virtuálním světě proniká i do toho reálného.

Jak zařadit Very Peri do šatníku

Modrofialová se dá úžasně kombinovat, především s neutrálními barvami, jako je bílá, černá či odstíny šedé. Barvínkový top s klasickou černou minisukní nebo úzkými džínami budou ideálním outfitem pro všední dny. Nebo zkuste svetr v barvě Very Peri s bílými džínami. Je také ideální barvou pro monochromatický look, ať už zvolíte modré tóny, nebo budete akcentovat spíš fialovou.

Pokud nemáte odvahu na velké změny v šatníku, zkuste použít barvu roku na nějaký doplněk. Černý kostým oživíte hedvábným modrofialových šátkem, teď v zimě si pořiďte fialkového kulicha nebo šálu. 

zdroj a foto: pantone.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.