Tipy na zdravé a chutné snídaně

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a rozhodně bychom jej neměli vynechávat. Spousta lidí ale na snídani nedbá, často se šidí a místo jídla si dají kafe, popřípadě čaj. A to je špatně. Jestliže i vy snídaně flákáte, měli byste se polepšit. Když už snídat, tak chutně, kvalitně a zdravě. Nebojte se, jde to skloubit. A my vám v dnešním článku řekneme, jak na to.

Zdravé a chutné snídaně, které budete milovat

Co si připravit k snídani, aby to bylo dobré a zdravé?

 • Ovoce

  Jestliže přemýšlíte, co si dát ráno k snídani, vsaďte na ovoce. Tím rozhodně nemůžete nit zkazit, navíc právě v tuto denní hodinu si můžete sladkého ovoce dopřát tolik, kolik chcete. Ovoce můžete zakomponovat do ovesné kaše, přimíchejte jej do mussli nebo si udělejte ovocný salát. Fantazii se meze nekladou.

 • Zelenina

  Když už je řeč o ovoci, musíme se zmínit o zelenině. Ani s tou rozhodně nic nepokazíte, protože zelenina nemá žádné kalorie a spořádat jí tak můžete prakticky takové množství, kolik zvládnete. I se zeleninou si můžete vyhrát, někdo má nejradši zeleninu syrovou, jiný si jí dá dušenou nebo vařenou. Je to na vás.

 • Vajíčka

  Vajíčka jsou skvělou volbou pro zdravou snídani a určitě vás potěší, že ať už si je připravíte v jakékoli formě, nic tím nezkazíte a pokaždé si pochutnáte. Vajíčka mohou být míchaná, vařená nebo na hniličko, někdo miluje omelety. Ať už si je připravíte jakkoli, zasytíte se a po chuťové stránce to bude pohádka.

 • Mussli

  Mezi nejoblíbenější zdravé snídaně jednoznačně patří mussli. To si v současné době můžete pořídit v jakékoli podobě, existují čokoládová, oříšková i ovocná mussli a záleží jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Mussli si můžete oživit již zmíněným ovocem, nebo třeba hrstičkou rozinek či oříšků.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.