4 tipy na lehké snídaně

Snídaně je důležité jídlo, které byste rozhodně neměli vynechávat. Každé ráno potřebuje vaše tělo doplnit energii, protože celou noc, zatímco jste spali, pracovalo na vaší regeneraci. Zároveň je nutné načerpat sílu na celodenní shon.

Snídaně by měla být vyvážená, bohatá na sacharidy a bílkoviny. Zatímco sacharidy doplní energii rychle, bílkoviny ji organizmu dodávají později. Ráno si tedy klidně můžete dopřát i něco sladkého, zatímco v průběhu dne se cukrům už raději vyhýbejte.

Jogurt s ovocem

Asi nejrychlejší a nejjednodušší snídaně a zároveň velmi dobrá je jogurt s ovocem. Jogurt se postará o bílkoviny, ovoce dodá sacharidy. Použijte jakékoliv oblíbené ovoce, pokapejte si ho trochou medu. přidejte oříšky, semínka či vločky.

Kaše

Krupicová, ovesná, jáhlová nebo třeba z kukuřičné mouky – kaše jsou velmi energetické a zasytí, aniž by zatěžovaly organismus. Nejrychlejší varianta je z ovesných vloček: zalijte je horkým mlékem a než se stihnete umýt a obléknout (cca 15 minut), vločky nasají tekutinu a změknou. Doplňte medem, rozmačkaným banánem,  rozinkami, sušeným ovocem, chia semínky nebo drcenými ořechy, prostě si ji připravte tak, aby chutnala právě vám.

Palačinky nebo vafle

Když na jejich přípravu použijete celozrnnou mouku, budete mít nejen chutnou, ale i zdravou snídani. Navíc se můžete rozhodnout pro sladkou i slanou variatu. Sladké pokapejte medem nebo sirupem, přidejte krájené ovoce a trochu kysané smetany nebo našlehaný tvaroh. Do těsta na slané vafle rozdrobte trochu balkánského sýra nebo přidejte strouhaný parmazán.

Osvědčené smoothie

Když není čas, stačí do smoothie makeru nasypat trochu ovoce, zeleniny, přidat chia semínka či ořechy, zalít nějakou tekutinou (mléko, jogurt, kefír nebo jen obyčejná voda). Smoothie je rychlé, přitom plné vitamínů a energie. Ve vhodné nádobě si ho klidně můžete vzít s sebou a snídat cestou do práce.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.