4 věci, které by neměly chybět ve vaší koupelně

Koupelna je nepostradatelnou součástí každého bytu. Slouží nejen k nezbytné  každodenní hygieně, pro mnohé z nás je to také místo k příjemné relaxaci. Chceme se v ní tedy cítit příjemně.

Koupelna by měla být vybavena prakticky a účelně, musí ale také vyhovovat z estetického hlediska. Pokud máme větší prostor, uspořádáme vybavení a nábytek lépe a můžeme si dovolit přidat i nějaké dekorativní prvky, například květiny. U menšího prostoru to bude těžší, přesto i malá koupelna může být stylová.

Umyvadlo

I v té nejmenší koupelně byste měli mít umyvadlo. Potřebujete takové aby nezabíralo moc místa? Pak zvolte samostatné umyvadlo s menší umyvadlovou baterií. V současné době jsou k dispozici skutečně malé výlevky všech možných tvarů – hranatá oblá i rohová.  Najděte si pro ně místo, ta nejmenší umyvadla se dají sehnat v šířce od 30 cm. Pro větší rodiny a do velké koupelny si můžete pořídit naopak umyvadla dvě.

Vana či sprchový kout

Je to otázka odvěká a každý to cítí jinak. Při dostatku prostoru je ideální pořídit si oboje, nebo alespoň k vaně připevnit pevnou zástěnu a vytvořit tak sprchový kout v ní. Pak každý z rodiny může využít podle momentální nálady rychlou sprchu nebo teplou lázeň ve vaně. Vana je prostě vana. Větší, menší, klasická nebo rohová –  využijete ji při relaxaci i pro zahřátí, když se domů vrátíte promrzlí.

Zrcadlo je nezbytné

Při výběru nábytku a vybavení myslete na to, aby byl odolný proti vlhku a jednoduchý na údržbu. Vybírejte skříňky praktické s dostatkem úložného prostoru, , které mohou být závěšené na stěně nebo pod umyvadlem. Na co ale určitě nezapomeňte, je zrcadlo. Pokud máte malou koupelnu a můžete využít celou stěnu, pořiďte si zrcadlo velké, protože zvětšuje prostor. Pro lepší využití může být s LED podsvícením.

Zdroj tepla

Každá koupelna by měla být vybavena radiátorem, žebříkovým topením nebo podlahovým vytápěním, aby nám při mytí nebyla zima. Také koupelnové předložky a mokré ručníky snadněji uschnou v teplé místnosti a plíseň zde má také menší šanci. Jestli není prostor pro jiný zdroj tepla, pořiďte si závěsný infrazářič. Koupelna se také musí dostatečně odvětrávat Tam, kde není okno, přichází na řadu ventilace.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.