Jak a proč nosit francouzskou módu

Taky závidíte Francouzkám, že jsou v každé denní době zosobněním šarmu a elegance? Jeden by řekl, že se s touto schopností buď rodí, nebo umění okouzlit učí povinně ve škole.

Když se ale na stylové outfity rodilých Francouzek podíváte blíž, zjistíte, že ta nedbalá přirozená elegance opravdu vychází z čisté přirozenosti a nedbalá je proto, že se vůbec nesnaží o nějaký vypočítaný efekt, prostě se vůbec nijak zvlášť nesnaží. Francouzská móda je pohodlná a minimalistická a neobyčejně ženská. A to i přesto, že si Francouzky půjčují kousky ze šatníku svého přítele.

Chodí klidně v pánských botách, nízké podpatky ale v jejich botníku nenajdete

Francouzky chodí buď v botách na vysokých podpatcích, nebo bez podpatků – nic mezi pro ně neexistuje. Pohodlné botky kopírující pánské pohorky jim ale naprosto nevadí. Stejně jako například půjčit si partnerovu košili nebo klobouk, který dodá vašemu outfitu ten pravý francouzský šmrnc.

Rozhodně je lepší velká košile než příliš krátké tričko, materiály zásadně přírodní a nikdy nevystavujte na odiv drahé značky. Viditelné logo na oděvu je totální faux pas.

Najděte si svůj styl

Asi největším tajemstvím francouzského stylu je fakt, že se jakoby programově vyhýbá současným módním trendům. často stačí jen pár triček, několikery rifle a sako. Pokud se necítíte dobře v sukni, nenoste ji. Jestli máte ráda rozevláté romantické šaty, kombinujte s pohodlnými balerínkami a sakem. Noste oblečení pro sebe nikoli pro publikum, jestli se v něčem necítíte dobře, neexistuje důvod, proč byste to měla mít na sobě.

Chyby, které by Francouzka neudělala

I když je ve francouzském stylu skoro všechno dovoleno, některé přehmaty by rodilá Francouzka nikdy neudělala:

  • hluboký výstřih by si nikdy nevzala, je až moc výmluvný. A toho, kdo hodně mluví, se nikdo nemá chuť ptát.
  • nikdy se přehnaně nelíčí, nehýří barvami ani doplňky. Prostě v jednoduchosti je krása.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.