Jak zhubnout stehna

Nárůst tělesné hmotnosti je vždy spjat s ukládáním tuků na různých oblastech našeho těla. Množství ukládaného tuku v rozličných partiích se liší člověk od člověka. Jeden může mít problémy s tloustnutím v oblasti břicha, druhý ho má více na zadku či stehnech. U většiny lidí, platí to zejména pro ženy, se ukládá tuk především v dolních partiích.

Nejčastěji jsou to právě stehna, kde jsou tukové zásoby podstatně vyšší. Je samozřejmě logické, že nelze zhubnout pouze na jednom místě. Chceme-li zhubnout na určitém místě, budeme hubnout kompletně. Úplným základem jakékoliv snahy upravit svou postavu je zdravý jídelníček. Bez něj by se naše snaha nesetkala s úspěchem.

Naordinujte si postupnou změnu

Budeme-li se krmit smaženými a tučnými jídly, nemáme šanci na úspěch. Nemusí se přitom jednat o razantní změnu, kterou nastolíme ze dne na den. Sledujte svůj jídelníček, zapisujte si, co a v jakém množství konzumujete a snažte se o postupné nahrazování nezdravých jídel za zdravější varianty. Dalším důležitým krokem úspěšného zhubnutí stehen je pohyb – cvičení.

Švihadlo 4x v týdnu

Kupte si švihadlo a naučte se jej používat minimálně 4x v týdnu. Za ideální se však považuje každodenní cvičení. Udělejte si z toho návyk. Začínat můžete na 5 minutách, které vás nijak nebudou omezovat. Pět minut není tak hrozná doba, proto se nevymlouvejte na málo času ani nevědomost. Přinášíme vám návod, jak cvičit a posilovat spodní část těla, která je pro ženy nejkritičtější. Pokud máte doma rotoped či běhací pás, neváhejte s jejich použitím.

Rozehřejte a protáhněte své tělo

Před každým cvičením nezapomeňte aktivovat svaly tím, že se zahřejte. Poskakujte na místě, skákejte panáka, dělejte dřepy s výskokem. Různé zahřívací činnosti provádějte alespoň 5 minut a poté protáhněte tělo a svalstvo. Teprve poté přejděte k samotnému cvičení a po skončení opět nezapomeňte svaly protáhnout. Zamezíte tak svalové horečce a nebude pro vás problém sejít na druhý den schody. Cviky, které vám dnes přinášíme, jsou cílené na zpevnění nejen stehen, ale i zadečku.

Rada na závěr: U dřepů nedávejte kolena před špičky nohou. U správného dřepu můžete mít občas dojem, že se spadnete na zadek – tahá vás to spíš dozadu. Váha je na patách. Špatně prováděné dřepy jsou velkou námahou na kolena. Pomoci si můžete tím, že pod bradou do obou rukou uchopíte plnou PET láhev. Nebudete se tolik kolébat a navíc umocníte cvik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *