Přírodní deodoranty

Poslední dobou se všude řeší deodoranty a antiperspiranty, o kterých se vedou horlivé diskuze, zda náhodou neobsahují škodlivé látky, které našemu tělu příliš neprospívají. Hodně se mluvilo o tom, že deodoranty dostupné v obchodech obsahují nebezpečný hliník, který se nám prostřednictvím jejich používání dostává do těla a tam páchá škody. Ačkoli studie ani výzkumy tohle tvrzení přímo nepotvrdily, rozpoutaly debaty zvýšený zájem o přírodní deodoranty, u kterých se škodlivého hliníku ani jiných nežádoucích látek rozhodně bát nemusíte.

Jsou přírodní deodoranty lepší nebo ne?

Možná jste i vy zaslechli, že klasické deodoranty obsahují hliníkovou sůl, která se údajně podílí na vzniku rakoviny prsu. Už výše jsme napsali, že se tyhle domněnky nepotvrdily, ovšem i přesto se do podvědomí stále širší veřejnosti dostávají přírodní deodoranty – tedy deodoranty na přírodní bázi, které obsahují samé přírodní složky a není u nich riziko obsahu škodlivin. Otázkou je, zda jsou opravdu tak skvělé a prospěšné, jak se o nich hovoří…

Zkusíte to?

Ačkoli není jisté, zda jsou přírodní deodoranty lepší než ty klasické či nikoli, rozhodně nic nezkazíte tím, když to s nimi zkusíte. Kromě toho si přírodní deodorant můžete vyrobit sami doma, což je další bod k dobru – budete tak mít 100% jistotu o tom, co se v deodorantu vyskytuje. A jak si takový přírodní deodorant vyrobit vám prozradí následující řádky!

Co budete potřebovat?

  • polévkovou lžíci kokosového másla
  • polévkovou lžíci kokosového oleje
  • polévkovou lžíci bambuckého másla
  • polévkovou lžíci včelího vosku
  • polévkovou lžíci sody
  • 1/4 lžičky vitamínu E
  • 15 kapek vámi vybraného esenciálního oleje

Jak na výrobu?

Kokosové máslo, kokosový olej, bambucké máslo a včelí vosk nechte rozpustit v hrnci na mírném plameni. Jakmile se suroviny rozpustí, sejměte hrnec z plotny a přidejte jedlou sodu. Pomocí vařečky dobře promíchejte, dokud se soda nevsákne do hmoty. Následně přidejte vitamín E a vámi vybraný esenciální olej. Opět dobře promíchejte a nechte vychladnout. Jakmile bude hmota studená, přemístěte ji do vhodné nádoby a tu dejte do lednice, kde vám deodorant ztuhne. Skladovat ho můžete v lednici až po dobu 3-4 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *