Při jakých aktivitách se vyplavují endorfiny?

Endorfiny jsou rovněž známé jako hormony štěstí, které zaplaví naše tělo a přiměje nás mít dobrou náladu a cítit se dobře. Jakmile se vám dostanou do mozku, budete pociťovat návaly radosti a štěstí. Mimo to mají endorfiny pozitivní vliv na naše zdraví – pokud to nevíte, vyplavují se například i ve chvílích, kdy máme strach a přimějí nás lépe reagovat na nástrahy nebo překonat únavu a utéct, pokud nám hrozí nebezpečí. Zajímavé, viďte?

Aktivity, při kterých se nám do těla vyplavují endorfiny

Existuje několik aktivit, při kterých se do našeho těla vyplavují oblíbené hormony štěstí. Až si přečtete dnešní článek, budete vědět, čemu se věnovat nebo co dělat, abyste zásluhou endorfinů měli dobrou náladu, pociťovali štěstí a měli radost ze života.

  1. Sex

    Jako první aktivitu, díky které bude vaše tělo endorfiny doslova nabité je sex. Ovšem pozor – nikoli nějaká rychlovka, u které si nemáte po třech minutách o čem povídat! Dlouhý, vášnivý a kvalitní sex – to je přesně to, co potřebujete, pokud chcete, aby se to ve vašem těle hormony štěstí doslova hemžilo. Tak šup, honem do pelechu a běžte se milovat!

  2. Cvičení

    Ať už cvičíme z jakéhokoli důvodu, po hodinách úmorného dření vlastního těla a pocení krve jsou pro nás hormony štěstí příjemnou odměnou. Díky nim máme dobrý pocit ze sebe sama a víme, že jsme se nemučili nadarmo. Kromě toho vás tyhle hormony nutí podávat lepší a lepší výkony a především se nevzdávat, i když už víte, že nemůžete a jste na pokraji sil.

  3. Jídlo

    Tušili jste, že si endorfiny do těla můžete pozvat i díky opravdu dobrému jídlu? Pokud jste milovníci jídla, pak vám tento bod zaručeně udělá radost! Je tomu přesně tak, můžete zažít tzv. gurmánský orgasmus. Chce to brát trochu s nadsázkou, ale pokud si pokrmy pořádně okořeníte a přidáte trochu afrodiziak, pak na sebe hormony štěstí nenechají dlouho čekat!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.