Jak přežít Vánoce, když jste sami

Také už na vás doléhá sváteční atmosféra? Není se čemu divit, když už za dva dny bude Štědrý den! Spousta lidí se na jednu stranu těší, protože pro ně Vánoce představují nejkrásnější svátky v roce. Pak jsou tu ale ti, kteří si je nemohou užívat naplno, protože je nemají s kým trávit. Možná je to i vás případ, a skutečnost, že jste sami, vás nutí pokládat si otázku: jak přežít Vánoce?!

Jak přežít Vánoce, aneb svátky o samotě

Říká se, že na Vánoce by nikdo neměl být sám. To je na jednu stranu krásné, ovšem na stranu druhou těžko realizovatelné. Jestliže nemáte nikoho, s kým byste tyto nádherné dny trávili, nemusíte si hned lámat hlavu nad tím, jak přežít Vánoce a nezbláznit se z toho. Je několik možností, jak si je užít i tak, i když vedle sebe zrovna nemáte milujícího člověka, který by si Vánoce užíval společně s vámi.

  • Jděte do domova důchodců

    Jednou z možností, jak přežít Vánoce, když jste sami, je zavítat za lidmi, kteří jsou také sami. Co třeba takoví senioři, kteří svátky tráví v domovech důchodců? Jasně, někteří z nich mají to štěstí, že za nimi přijede rodina, ale většina z nich takové štěstí nemá. Tak co kdybyste udělali těmto lidem radost?

  • Bary a kluby to jistí

    Jestliže nechcete být na Štědrý den doma sami, vyrazte si do nějakého klubu či baru. Ty mají otevřené i v tento den a pravděpodobně tam narazíte na další osamělé duše. A i kdyby ne, strávíte večer ve společnosti cizích lidí, díky kterým se alespoň nebudete cítit tak šíleně osamělí.

  • Navštivte rodiče

    Možná jste se už dávno postavili na vlastní nohy. To ale nic nemění na tom, že jestliže nemáte s kým trávit Vánoce, rodiče tu jsou por vás vždycky. A není ostuda přijít k nim na Štědrý den, i když už je vám třeba pětatřicet. Pamatujte, že v tento den by nikdo neměl být sám, takže ani vy ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *