Láska nebo zamilovanost?

My ženy toužíme po velké romantické lásce, realita ale bývá často jiná. To, co v prvních měsících možná i náš sen připomíná, se najednou změní v každodenní šeď a vášeň se pomalu vytrácí.

Rozumná žena ví, že počáteční vášeň, ta potřebná chemie, díky níž vás osud svedl dohromady, je prvotní zamilovanost, která dříve nebo později musí odeznít. To co potom zbude, je buď láska nebo rozchod. Pojďme se na to podívat trochu zblízka.

Zamilovanost je záležitost těla

I když si myslíte něco jiného, na začátku každého milostného vztahu jde především o uspokojení tělesné. Snažíte se vypadat co nejlépe, být svůdná a sexy, děláte všechno pro to, abyste v něm vyvolala touhu po spojení. I když má vaše schůzka předem dohodnutý program, stejně se vaše (i jeho) myšlenky točí kolem sexu.

Tato fáze trvá 3- 6 měsíců, než přijde první probuzení, kdy poprvé odkládáte růžové brýle a prohlédnete si svůj protějšek poněkud kriticky. Někdy může zamilovanost trvat i déle a vy si můžete myslet, že tohle je ta pravá láska z románů pro ženy, jenže nakonec vždycky dojde k nějaké krizi, která váš vztah prověří. A to, jak krizi ustojíte, rozhodne o tom, jestli vznikne láska nebo ne.

Láska je záležitost duše

Po fázi zamilovanosti, pokud parter projde vaším kritickým zhodnocením a vy jeho, dojde k situaci, kdy se rozhodnete, že i přes všechny jeho chyby s tím člověkem chcete spojit svůj život. Láska je skutečně spíš rozhodnutí, zatímco zamilovanost je chemická reakce. Je to mnohem víc o sdílení životů než jen o tělesné přitažlivosti, začíná vyrůstat hluboké přátelství, pevný základ pro společnou životní cestu. Najednou se víc soustředíte na partnerovo štěstí a spokojenost, začínáte plánovat budoucnost. Ve správně nastaveném vztahu je touha dělat toho druhého šťastným vzájemná, takže jste stále znovu překvapená a dojatá tím, že právě tenhle muž vás miluje a chce s vámi být.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *