Před čím byste si měli dávat pozor na koupališti?

Ačkoli to při pohledu z okna nevypadá, léto tu bude co nevidět. Dnešním dnem jsme se přehoupli do měsíce května, odkud je to k horkým prázdninám opravdu jen kousíček. K létu neodmyslitelně patří nejen teplé dny, hodně sluníčka a vytoužená dovolená, ale i spousta času stráveného na koupališti, kam chodíme za přáteli, chytit bronz a zchladit rozpálenou pokožku.

Což o to, zajít si na koupaliště je jistě fajn, zvláště pokud třeba bydlíte v paneláku a nemáte zde možnost vlastního bazénu, do kterého byste si mohli dle libosti skočit. Jenže i na veřejné plovárně na vás kromě zábavy a osvěžení čekají různá nebezpečí, na která se teď společně podíváme!

Nebezpečí číhající na koupališti, aneb na co si dát pozor

Také se již nemůžete dočkat, až budete mít v létě volný den, po obědě sbalíte do větší plážové tašky ručník, knížku, opalovací krém a sluneční brýle a vyrazíte k vodě? Ještě před tím si ale pečlivě přečtěte náš dnešní článek, ve kterém jsme se zaměřili na rizika a nebezpečí číhající na veřejných koupalištích. Budete možná nemile překvapeni, co všechno tady na vás čeká!

  1. Plísně

    Na plovárně je vlhko, ať se hnete, kam se hnete. Nejhorší je to na záchodech nebo ve sprchách, kam si jdete odskočit. Tady se to mikroby doslova hemží a hrozí zde poměrně velké riziko, že si nějakého parazita domů odnesete taky. Proto na plovárně vždy noste žabky a tu všude tam, kde je to možné.

  2. Střevní potíže

    Možná se tomu budete divit, ale z koupaliště si můžete odnést i střevní potíže. Jak? Stačí, když se nalokáte špinavé chlorované vody, která může být plná všeličeho.

  3. Mykóza

    Mnohé ženy již vědí, co máme na mysli. Vznik mykózy po návštěvě koupaliště je totiž velmi častým jevem a své o tom možná víte i vy. Může za to chlorovaná voda, která naruší přirozené poševní prostředí a to dá doslova zelenou bakteriím, aby se mohly přemnožit a zadělat vám tak na nepříjemný zdravotní problém. Prevencí proti tomuto stavu mohou být vaginální čípky dostupné v kterékoli lékárně.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.