Pracovní brýle vás mohou ochránit před nepříjemnými zraněními

Ať už v domácnosti pracujete s nebezpečnými chemikáliemi při čištění odpadu nebo pomáháte dětem s úkolem, který zahrnuje použití silného lepidla, rozhodně není od věci použít ochranné brýle. A naučit je používat i vaše děti. Protože bezpečnost práce i při domácích činnostech je důležitá.

Použití ochranných pracovních brýlí v domácnosti

Statistiky s údaji o zraněních v domácnosti jsou neúprosné. Přitom by se jim často dalo předcházet prostým dodržováním zásad bezpečnosti práce. Vzpomeňte si na to, až příště půjdete čistit odpad hydroxidem sodným. Než se do samotného čištění pustíte, oblečte si ochranné rukavice a také si nasaďte pracovní brýle. To, že se vám až do dnešních dní žádný úraz v domácnosti nepřihodil, neznamená, že se to nemůže stát právě dnes.

Chraňte i děti

Pomoc dětí v domácnosti je od určitého věku velmi žádaná. Děti se tak naučí, že nic není zadarmo a o domácnost se starají všichni její členové. Nebojte se jim svěřit i náročné úkoly. Před jejich plněním jim ale dodejte ochranné pomůcky, abyste je nevystavili zbytečnému nebezpečí. Například na mytí nádobí se nebojte poskytnout gumové rukavice, a pokud máte sekačku na trávu s pojezdem, nebojte se jim dopřát správný postroj a nechat je posekat trávník.

Ochranné pomůcky na míru

Až se vydáte do obchodu pro nákup brýlí, rukavic a případných dalších doplňků, nebojte se říct si o pomoc a poproste kvalifikovaný personál, ať vám poradí. Můžete pro inspiraci navštívit například e-shop Hoffmann Group, který se na prodej ochranných pomůcek specializuje a na jejich stránkách najdete vše, co hledáte.

Věnujte se domácím pracím bezpečně a k dodržování bezpečnostních zásad veďte i své děti. Pomůže k tomu samozřejmě to, že jim vy půjdete příkladem.

Zdroj obrázku:
Pressmaster / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.