Cvičte doma. 5 tipů na stroje do domácnosti

Pravidelným pohybem se udržuje kondice a štíhlejší postava. Do posilovny se vždycky jít nedá, někdo ani nemůže, a tak je ideální pořídit si nějaké stroje domů. Pokud vás trápí kila navíc, povislý zadek, silná stehna nebo větší bříško, cvičením můžete aspoň z části tyto problémy odstranit. Dosáhnout vysněné postavy není sice snadné, ale při silné vůli, motivaci a se správnými stroji to možné je.

 Aby mělo cvičení smysl, je potřeba se mu věnovat pravidelně. Domácí cvičení je stejně účinné jako v posilovně a pokud si zvyknete pravidelně posilovat, stane se návštěva vašeho domácího fitness běžnou součástí života.

Jaký stroj vybrat do domácí posilovny

V dnešní době si můžete vybrat z řady fitness strojů na cvičení, které se dají použít i doma. Vyberte si stroj, který budete opravdu používat a ne se na něj dívat nebo ho používat jako němého sluhu. Zásadní kritérium je jeho velikost, aby se vám vešel do pokoje a nepřekážel (tento problém neřešíte, pokud si můžete zařídit samostatnou místnost jako fitness, například ve sklepě). Jaké stroje jsou vhodné pro cvičení doma?

1. Rotoped. Na rotopedu lze protáhnout celé tělo. Pravidelnou jízdou na rotopedu se dá zhubnout. Jde to cvičení s nejmenším dopadem na klouby. 

2. Běžecký pás. Běžecký pás spaluje nejvíce kalorií ze všech trenažérů na kardio pohyb. Běhu se můžete věnovat, i když je venku mráz nebo silně prší. 

3. Eliptické stroje. Na těchto strojích musíte hýbat  zároveň rukama i nohama. Rychlost spalování kalorií je tak skutečně veliká. Jsou užitečné hlavně pro procvičení dolních končetin a hýždí.

4. Veslovací trenažér. Cvičení na tomto stroji je stejné vyžaduje koordinaci pohybu rukou a nohou. Zapojíte i břišní svalstvo a spálíte tak velké množství kalorií.

5. Kombinované posilovací stroje. Tyto multifunkční stroje se ideálně hodí do malých prosto. Například posilovací věž zaměřená na horní části těla nahradí čtyři různé stroje.

Náš tip na závěr: Žebřiny. Pokud máte málo místa, můžete si pořídit žebřiny, na kterých si procvičíte celé tělo. Není to sice stroj, ruce, nohy i břišní svalstvo na nich posílíte stejně účinně.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.