Jaký mixér vybrat do domácnosti

Mixér dnes patří k základnímu vybavení běžné domácnosti. Tento kuchyňský spotřebič dokáže být opravdu užitečným pomocník, jen si musíte správně vybrat. A je opravdu z čeho, různých mixérů je na trhu opravdu celá řada.

Při výběru mixéru do vaší kuchyně si musíte v prvé řadě ujasnit, na co všechno budete mixér používat. Budete ho používat jen na mixování měkkých potravin, nebo budete případně mixovat i tvrdší suroviny (ořechy, led a podobně). Důležité je také ujasnit si, kolik místa budete mít pro mixér v kuchyni k dispozici, jestli jen na nějaký menší přístroj nebo na multifunkční mixér s řadou přídavných nástavců.

Jaké jsou typy mixérů

Stolní mixér. Tento nejrozšířenější všestranný přístroj je už po desetiletí nejoblíbenější mezi mixéry. Hodí se na přípravu omáček, polévek, pyré, koktejlů, smoothie nebo třeba na přípravu litých těst. Pokud má stolní mixér dostatečný příkon a počet otáček, poradí si i s ledem nebo s ořechy. U některých typů je na drcení přímo vyznačena funkce “turbo”. Stolní mixér ale přece jen zabere více místa, s tím je třeba počítat.

Smoothie mixér. Tento typ mixéru je menších rozměrů, za to se dodává se dvěma uzavíratelnými nádobami, v nichž si můžete smoothie připravit a odnést například do práce. Smoothie makery počítají s drcením pevných surovin, včetně ořechů a ledu. Je menších rozměrů, na každé lince se pro něj najde kousek místa. není určen na přípravu většího objemu jídla.

Nutriční mixér. tento typ mixéru je na trhu poměrně novou záležitostí.  Od běžného mixéru se liší způsobem mixování a vyšším výkonem. Nutriční mixér během přípravy jídla neničí mikronutrienty obsažené v surovinách, je ideální pro příznivce zdravé výživy. Poradí si i s pevnými částečkami, například se semínky či ořechy.

Tyčový mixér. Je určen na ponorné mixování a je velmi jednoduchý na použití i na údržbu. Není ale určený na dlouhé mixování a po celou dobu musíte držet spínač, jinak se zastaví. Hodí se na běžné mixování omáček, polévek a pyré, dobře se s ním manipuluje a je stále k dispozici. Některé ponorné mixéry mají ještě přídavné metly na šlehání či sekání, takže zastane více funkcí.