Nejlepší prevence vzniku demence

Alzheimerova choroba, lidově řečeno demence, je jedna z nejobávanějších nemocí, která se bohužel nedá léčit. Jakmile jednou udeří, postupem času se jen zhoršuje a blízcí lidé se mohou jen dívat, jak se jim milovaný člověk mění před očima. Demence je neřád, kterým v současné době trpí velké procento lidí staršího věku. Ovšem pozor! Alzheimerova choroba se netýká jen starých lidí, velmi často postihuje i stále mladší pacienty, což je jen další důvod k tomu, proč bychom měli dělat vše proto, aby se nám tahle ošklivá choroba vyhnula co možná nejširším obloukem!

Existuje prevence proti vzniku demence?

Možná se teď usmíváte, jak krásně se to rýmuje. Jakmile je ale řeč o demenci, nic úsměvného na tom není. Dokud se s touto nemocí člověk nesetká, ať už osobně nebo jako pozorovatel u člověka blízkého, pak jí nebere dostatečně vážně. A to je chyba.

Jestliže vám záleží na vašem zdraví a chcete, aby vám sloužilo co možná nejdéle, pak byste se měli zajímat i o to, jak si to zdraví udržet v dobré kondici. Proto se v dnešním článku společně podíváme na formy prevence vzniku demence. Začít s nimi můžete v jakémkoli věku, protože nikdy není dostatečně brzy.

  • Drobné bobuloviny

    Máte rádi drobné bobulovité plody? Tak to je dobře! Obsahují totiž látky známé jako anthocyanosidy, které pomáhají v boji proti zhoršování paměti. Stejně tak účinně likvidují volné radikály, které způsobují poškození mozkových buněk. Pochutnat si tak můžete na borůvkách, které mimochodem patří mezi vysoce ceněné potraviny, stejně tak si můžete dopřát maliny, ostružiny nebo brusinky.

  • Kyselina listová

    Kyselinu listovou si spousta lidí spojuje s těhotenstvím, kdy je skutečně doporučována budoucím maminkám. Kyselina listová je důležitá, ba dokonce nezbytná pro krvetvorbu a vznik aminokyselin. Málokdo o ní ví, že napomáhá snižovat hladinu homocysteinu, který odborníci považují jako jednu z příčin vzniku demence.

  • Čtení, křížovky, sudoku

    Jednou z nejúčinnějších prevencí této ošklivé choroby je procvičování mozku. Neberte to na lehkou váhu, skutečně to pomáhá. Mozek si můžete procvičovat vždy a všude, ať už čtením, luštěním křížovek, řešením hlavolamů, sudoku nebo třeba jen tím, že se budete učit něco nového.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.