Maska na pleť, která vás zbaví akné

Akné patří k nejčastějším onemocněním kůže a nejčastějším kožním onemocněním v pubertě. Nejméně jednou v životě akné postihne víc než 85 % lidí. Bez nadsázky se tedy dá říct, že se se zarudlými vřídky setkal úplně každý, někdo méně, někoho trápí víc. 

Příčinou vzniku akné během dospívání je nárůst produkce mužských hormonů, který probíhá u obou pohlaví. To, jak u každého jednotlivce akné proběhne, záleží na dědičnosti, míře stresu či konzumaci některých léků (lithium, barbituráty nebo androgeny) či jiných látek (anabolické steroidy, amfetaminy).

Akné si žádá komplexní řešení. Je třeba pečlivě si čistit pleť, vyhýbat se těžkým a kořeněným jídlům, čímž se zlepší prostředí pro střevní bakterie a zlepší metabolismus, vhodné je také zařazení acidofilního nebo kefírového mléka a čajů z bylinek pročišťujících krev (kopřiva, pampeliška, ale také máta či třezalka). Samozřejmě také pomáhají pleťové masky, které se aplikují 1x týdně na vyčištěnou pleť.

Domácí maska na akné

Jogurtové bakterie v kombinaci s univerzálním lékem na všechno, medem, velmi dobře pomáhají při dlouhodobé léčbě akné. Třetí ingrediencí je kyselina salycilová, která má protizánětlivé účinky, otevírá póryˇa uvolňuje zbytky odumřelé pokožky. 

Budete potřebovat:

  • 2 lžíce jogurtu
  • 1 lžíce medu
  • 1 tabletku léku s kyselinou salycilovou (Acylpirin, Algirin apod.)

Tabletku rozdrtíte na prášek a zamícháte do jogurtu. Přidáte med a důkladně promícháte na jemnou kašičku. Nanesete ji na suchou, vyčištěnou pleť a necháte působit 15 minut. Potom si obličej opláchnete vlažnou vodou. Když budete ošetření pleťovou maskou opakovat jednou týdně, bude vaše pleť čistá, hebká, hydratovaná a bez zanícených pupínků.

Náš tip: pokud z nějakého důvodu nemůžete použít kyselinu salycilovou, přidejte si do jogurtovo-medového základu pár kapek tea tree nebo třezalkového oleje.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.