Naučte se správně pít a vyhněte se jarní únavě

Jaro s sebou přináší pro většinu z nás stav, kdy se cítíme malátní, vyčerpaní a bez energie. Můžou za to toxiny, které se nám v organismu usadil během dlouhé zimy, a říká se tomu jarní únava.

Že máte problém s nahromaděnými toxiny zjistíte i podle toho, že večer míváte oteklé nohy. Jak se zbavit otoků i únavy? Stačí čistá voda a dostatek sluníčka. To jsou dvě věci, které pro zdravý život nezbytně potřebujeme.

Únavu zažene správný pitný režim

Nedostatek vody v těle způsobí  že nám zhoustne krev a mnohem hůř protéká. To znamená i špatné okysličování organizmu a kromě únavy i časté bolesti hlavy. Navíc se hůř odplavují odpadní látky vzniklé při látkové přeměně. Pravidelné a přiměřené doplňování tekutin je hlavně teď na jaře hodně důležité.

Tělu nejvíc prospívá obyčejná pramenitá voda, bez jakýchkoliv přídavků cukru, sirupu a už vůbec ne oxidu uhličitého, ten jen zvyšuje kyselost organismu. Pokud jde o množství, měli byste vypít asi 0,3 litrů na 10 kg váhy (sedmdesátikilový člověk tedy má vypít asi dva litry, stokilový už tři litry).

Přivítejte se s jarem venku

Během zimy nám hodně chyběl sluneční svit. Díky němu jsme schopni si vytvářet vitamín D, který nám pomáhá vstřebávat vápník. Bez sluníčka také ztrácíme vitalitu a dobrou náladu. Podpořte tedy svou snahu zbavit se jarní únavy procházkami na sluníčku, nejlépe v probouzejí se přírodě. Už po několika dnech zvýšeného příjmu tekutin a pohybu na čerstvém vzduchu budete překypovat energií a chutí do života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *