Lip art

Pokud patříte mezi nadšence make upu a líčení všeobecně, jistě jste zaznamenali nový trend, který vám umožňuje rozvíjet kreativitu na svých rtech – Lip art.

Jedná se o styl výtvarného umění, při němž záleží pouze na vaší představivosti a kreativitě. Ženy, které propadly tomuto hravému trendu, sdílejí fotografie svých rtů na sociálních sítích, například na Instagramu, kde kromě fotografií natáčí i videa s tutoriály jejich tvorby.

Lip art je víc, než pouhá kresba

Lip art je způsob vyjádření vaši individuality, při němž se fantazii meze nekladou. jakkoliv se tento trend zdá nový, moderní, pokud se podíváme zpět do historie, uvidíme, že umění na  rtech se praktikovalo už mnoho let zpátky. Tehdy sice neexistovala kosmetika jakou máme my dnes, jejich líčení i přesto bylo krásné, i když mělo jiný důvod, než dnes.

Že některé obrázky vypadají tak dokonale, jako by je někdo nakreslil v počítačovém programu? Každý like či pozitivní komentář je pro autora kresby největší pochvalou.

Síla lip artu je v makeupu s pestrými barvami

Lip art je opravdu velmi pracný i se všemi kosmetickými potřebami, které dnešní doba nabízí. Vyplnit správně rty, upravit si tvar rtů tak, aby vyhovoval kresbě, jediný pokažený tah a náprava nám zabere tolik času navíc. K tomu zvolit správnou kosmetiku, aby vše drželo tak jak má. Stejně jako se fantazii meze nekladou s kresbou, tak i využití materiálů je velice pestré, od rtěnek, lesků, přes oční stíny a tužky, lepidel na řasy, třpytek.

Technik, které můžete na svých rtech vyzkoušet je opravdu mnoho: ombré – prolínání barev, jednoduché i složité kresby, lepení třpytek, možností je opravdu mnoho. Lip art je skutečně pro detailní a pečlivé jedince.

Pro běžné denní nošení není Lip art příliš vhodný. Většina jeho fanoušků jej využívá pouze pro zajímavé focení a video tutoriály, kterými se zviditelňují na sociálních sítích, ale pokud s líčením vyjdete do ulic, jistě budete zářit! Pokud taky patříte mezi nadšené uživatele sociálních sítí, můžete svá Lip art díla sdílet s celým světem a navzájem se inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *