Líčení na podzim. Jaké líčení zvolit?

S podzimem opouštíme romantické pastelové stíny a růžové rtěnky. Jako základ pro líčení využijeme opálenou pleť, kterou ještě zvýrazníme bronzerem a v paletě dekorativní kosmetiky sáhneme po tmavých odstínech. 

Pro letošní podzim jsou typické tmavé oční stíny, ale oči líčíme opravdu jen decentně: naneste stíny jen minimalisticky, doplňte linkou a řasenkou podél celého oka. Trendy zůstávají kouřové stíny, tentokrát můžete zkusit i barevnou variantu. Černé, šedé, hnědé i nude zůstávají. Jaké další trendy přináší podzimní líčení 2021?

Grafické linky, křídla a šipky

Líbí se vám linky ve stylu Kleopatry, dvojité linky, případně ve tvaru šipek či křídel? Pak si letošní podzim opravdu užijete. Kreativitě se meze nekladou. Je jedno, jestli použijete konturovací tužku, tekutou linku nebo vytvoříte linie špiček či křídel očním stínem, nezáleží na tom, jak úzké či široké, výrazné nebo decentní linky si vytvoříte. Jediné měřítko je váš dobrý pocit. 

Výrazná rtěnka, ombre rty a lesk

K podzimu patří barvy lesních plodů a výrazně rudá rtěnka. Jestli nejste typ pro rudou, sáhněte po temně purpurové nebo hnědé rtěnce. Používejte speciální rtěnky s výživnými oleji, které na rtech vytvoří lesk a dodají jim zdravý vzhled. Pokud jste před rokem propadli kouzlu ombre rtů, jistě vás potěší, že tento trend přetrvává i letos.

Rty nalíčené v ombre stylu jsou odstínované od středu ke kraji od nejtmavšího po nejsvětlejší odstín, ale obrys konturovací tužkou chyb. Můžete ji použít maximálně pod dolním rtem, ale jen ve střední části.

Mauve líčení

Monochromatické líčení mauve (přeložit se to dá jako “nafialovělý”, tedy barva slézu, lila) je pro podzim přesně to pravé. Proteplí vám chladnější dny i rozzáří ty teplejší. Vlastně se ani nejedná o jednu barvu – se základní fialovou se kombinují i růžové i hnědé tóny a tvoří neuvěřitelně půvabný a přitom přirozený look. Chce to jen pohrát si s různými odstíny a najít si tu svoji cestu.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.