Květy do sucha

Každého zahrádkáře už zase trápí vyprahlá zem, spálená tráva a květiny, co pomalu ztrácí svou krásu. Přesně takhle vypadá skoro každá česká zahrádka v posledních letech kvůli velkému suchu.

Pokud jste milovníky okrasných květin a nechcete se jich pro nedostatek vláhy vzdát, nezbývá vám nic jiného, než se suchu přizpůsobit a porozhlédnout se po suchomilných rostlinách. A nebojte se, i suchomilné rostliny mají krásně barevné květy, takže vaše zahrádka bude rozkvetlá i v delším období sucha.

Mavuň červená 

Mavuň (Centranthus ruber) řadíme mezi trvalky, i když zimu přežije málokdy bez úhony. Díky semenům, které z ní padají, se k nám tato rostlina dosahující 70 až 80 cm a tvořící 60 cm široké trsy vrací každý rok. Květy má opravdu bohaté a kochat se jimi můžete od června až do prvních mrazíků.

Libora měňavá

Květy libory měňavé (Lantana camara) mohou zdobit vaší zahradu od května do října. Tento rychlorostoucí keř pochází z Jižní Ameriky. Libora má listy stále zelné a mají nádhernou citronovou jemnou vůni stejně jako květy v mnoha barevných variantách. Vybírat si můžete od žluté, přes oranžovou, červenou až po fialovou.

Levandule lékařská

Velice známá aromatická a léčivá Levandule ( Lavandula officinalis) patří mezi polokeře a řadí se  mezi trvalky. Voňavé květy levandule mají široké využití, dočkáte se jich každé léto. Na pěstování je nenáročná a nedostatek vláhy dobře snáší. Léčivka se doporučuje pravidelně zastřihávat na jaře a na podzim. 

Bugenvilea nádherná ( Bougainvillea spectabilis)

Domovinou této nádherné popínavé liány je Brazílie, kde se stala národní květinou. Potřebuje dostatek světla, snese i přímé slunce a hoví si v těžkém humózním substrátu. Bugenvileu nádhernou seženete v několika různých odstínech bílé, žluté, oranžové, červené dokonce i fialové. Mějte na paměti, že je to popínavá rostlina a bez opory se neobejde.