Přijímací zkoušky

Termín přijímaček na SŠ se blíží. Je nejvyšší čas na přípravu

Máte syna nebo dceru v posledním ročníku základní školy? Tedy takzvaně v devítce? Pokud ano, je třeba hledět nejenom na jeho prospěch. Je třeba začít vážně uvažovat nad tím, kam půjde dál. Tedy na jakou školu si podá přihlášku. A s tím souvisí i snaha začít s přípravou.

Zaměřte se na vše

Je vhodné zajistit komplexní přípravu. Tím máme na mysli možnosti, které jsou zaměřeny na všechny předměty, které se přijímaček týkají. Nejžádanější je příprava na přijímací zkoušky z matematiky, jelikož právě ta dokáže mnoho žáků celkem výrazně potrápit. Zapomínat nelze ani na češtinu, která mnohdy také dokáže nadělat potíže. Důležité je zvládnou látku jak teoreticky, tak hlavně i prakticky.

Sežeňte si doučování

Rozsah výuky na základních školách je sice velký, ale na druhou stranu je třeba vše stihnout v minimálním čase. A to vede k problému s tím, že se učitelé se svými žáky nemohou dané látce dostatečně dlouho. Ta nemusí být dokonale vysvětlena, ani není dokonale procvičena. Proto je na místě vyhledat doučování. Jak najít pravého člověka? Doporučujeme se zaměřit na několik věcí, jako jsou:

  • Zkušenosti s doučováním
  • Prokazatelné znalosti látky a tématu
  • Dobré reference nejenom z okolí

Jde to i na dálku

Pokud se vám ve savém okolí nikoho nepodaří sehnat, rozhodně není důvod zoufat. To proto, že dnes je velmi moderní doučování takzvaně na dálku. Je jedno, odkud je zkušený lektor, jelikož váš syn nebo dcera se mohou vzdělávat doma. Jak to? Příkladem je populární doučování matematiky přes Skype. Tedy s využitím populárního komunikačního programu, který dokáže přenášet jak zvuk, tak samozřejmě také video. A jelikož plně postačí i běžní připojení k internetu, je to zajímavá forma, jak se dá najít nejenom ta pravá osoba, ale jak ušetřit i čas dojíždění, nebo jak ušetřit peníze spojené třeba s pronájmem učeben.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *