Cviky na krční páteř

Bolesti v oblasti krční páteře sem tam potrápí každého. Pokud se jedná pouze dočasnou záležitost, není to ještě taková hrůza. Ovšem může to signalizovat, že by bylo vhodné provést pár cviků cílených na tuto oblast. Mnohdy právě cviky na krční páteř dokážou předcházet pozdějším pravidelným potížím.

Jak bolest krční páteře vzniká?

Často jsou tyto bolesti způsobeny špatným držením těla. Bohužel si to většinou ani příliš neuvědomujeme. Díky tomu, že se buď hrbíme při chůzi, při práci je krční páteř namáhána a vznikají nepříjemné bolesti. Dalším viníkem je mnohdy i špatná poloha při spánku – nehodná matrace a polštář. Rovněž má velký vliv to, zda jsme v dobré či špatné psychické pohodě. Ne jednou byl u některých pacientů v pozadí těchto bolestí stres a psychické vypětí. Věnujte proto pozornost pravidelnému cvičení krční páteře. Jak na to se dozvíte v dnešním článku.

Cviky na krční páteř

  • Jako první a základní rada je – pokuste se myslet vždy na správné držení těla.
  • Pohodlně si sedněte, na židli a uklánějte hlavu do stran – pěkně pomalu z jedné strany na druhou. Pohyb by měl být lehký, netrhejte hlavou.
  • Otáčejte hlavu nejprve na levou či pravou stranu – potom pěkně pomalu na druhou stranu, jako byste se chtěli podívat za sebe přes rameno. Nikam nepospíchejte.
  • Poté předklánějte hlavu dolů a dozadu. Pokuste se hlavu co nejvíce předklonit a poté hlavu zaklonit.
  • Dalším cvikem je koulení hlavy. Ukloňte hlavu na libovolnou stranu do boku a poté jí koulejte dozadu, do boku, do přední strany až opět spočine ve výchozí poloze.
  • Lehněte si na podložku či měkkou podlahu (kobereček) a otáčejte hlavu z leva doprava. Dopřejte si minimálně 10 minut ze svého času na toto procvičování a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.