Cestování

10 nejkrásnějších pláží Chorvatska

Chorvatsko je pro české turisty poměrně snadno dostupná destinace, kam jezdí už desítky let. Jadranské moře je čisté a pláže rozmanité, takže si tu každý najde to své.

Vybrat nejkrásnější pláže není snadný úkol. Jednak se každému líbí něco jiného, jednak jich je tolik a nejde jmenovat všechny. .Nezbývá tedy, než dát na hlad lidu a představit si ty pláže, které zaujaly většinu návštěvníků.

Banje – Dubrovnik

Banje je neznámější pláží v Dubrovniku. Nachází se v bezprostřední blízkosti historického centra města s výhledem na hradby starobylého Dubrovníku. Moře je teplé a čisté, zábava na pláži Banje nepřestává dlouho do noci.

Zrće

Říká se jí »chorvatská Ibiza« a je považována za nejkrásnější jaderskou pláž. Je pokrytá souměrnými oblázky a obklopená čistým mořem. Pláž Zrće na ostrově Pag bývá cílem milovníků vodních sportů a dobré zábavy. Konají se tu různé festivaly a jiné akce, zábava tu trvá 24 hodin denně.

Kraljičina Plaža

Nejdelší a nejznámější pláž v městešku Nin, asi 15 km od Zadaru, vděčí za svůj název manželce prvního chorvatského krále Tomislava, která prý tuto pláž pravidelně navštěvovala spolu s královskou rodinou. Teplé moře s dlouhou mělčinou je rájem pro rodiny s dětmi.

Brač – Zlatni Rat

Nejznámější pláž na Jadranu se nachází v Bolu na jižním pobřeží ostrova Brač. Je jednou z nejpřitažlivějších přírodních krás Jadranu. Moře obklopuje takřka půl kilometru vyčnívající oblázkový mys, který je částečně porostlý lesem,který slouží jako přirozená ochrana před silným sluncem. Ráj surfařů.

Rajska Plaža

Najdete ji v Loparu na ostrově Rab, měří asi 1,5 km a v oblibě ji mají rodiny s dětmi. Nejen kvůli písku, ale i díky mělké vodě desítky metrů daleko od pláže. Zároveň je na ní spousta zábavy i příležitostí ke sportování.

Rabac – Girandella

Istrijská pláž Girandella ve městě Rabac na jihovýchodním pobřeží je živé turistické centrum s bohatým nočním životem. Centrum spojuje s pláží 1,5 km dlouhá promenáda, můžete se také vydat za dobrodružstvím na potápěčské safari. Na dně v blízkosti pobřeží totiž leží mnoho ztroskotaných lodí.

Baška – Vela Plaža

Najdete ji na ostrově Krk, mnohými je považovaná za vůbec tu nejkrásnější z celého Chorvatska. Táhne se podél celého letoviska, tvoří ji drobné kamínky a hrubší písek. To, co ji dělá nádhernou, je úžasný výhled na pohoří Velebit naproti na pevnině.

Punta Rata

Absolutní perlou Makarské riviéry, jednou z nejnádhernějších pláží Evropy a možná i světa je pláž Punta Rata u letoviska Brela. Je tvořena oblázky a lemovaná krásnými borovicemi. Má působivou okolní krajinu a díky svěžímu mistralu tu ani v létě není nesnesitelné horko.

Podgora

Podgora je vyhlášené dlouhými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Na některých místech najdete také příjemný písek. Pláže lemují vzrostlé borovice, které poskytují příjemný stín. Místo je vhodné pro potápění, jachting a windsurfing.

Korčula – Pupnatska Luka

Na jižní straně ostrova Korčula leží zátoka a pláž Pupnatska Luka. která uchvátí svou krásou i zkušené cestovatele. Sice je hůř přístupná, takže není úplně v ohnisku zájmu turistů, ale základní vybavení včetně restaurace má. Objevovat ji se vyplatí od moře, například na plachetnici.

Předchozí článekDalší článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *