Jste blond? Jaké odstíny blond vlasů vlastně existují

Přestože právě o blondýnkách existuje snad největší množství vtipů, naprostá většina žen má v životě období, kdy zatouží být blond. Nicméně, když už blond, tak v jakém odstínu?

Módní časopisy operují s více než padesáti odstíny blond vlasů, my se ale soustředíme opravdu jen na nějaký ten základ, na nejoblíbenější odstíny, které jsou v současné době trendy.

Nejprve je dobré si na rovinu říct, že přírodních blondýnek běhá po světě poměrně málo. Ony i blondýny si totiž odstín upravují kosmetickými přípravky podle momentálních preferencí. Které odstíny jsou tedy mezi nimi žádané pravé teď?

Blond odstíny jsou studené i teplé

Odstíny blond vlasů mohou být studené (ledová blond, bílá blond, popelavá blond, champagne či bílá platinová) stejně tak, jako jsou teplé odstíny (medová blond, béžová blond, zlatá blond, latté). Některé ženy, možná ty váhavé, co se neumí rozhodnout pro jeden typ blond barvy, aplikují kombinaci teplých i studených tónů v takzvané neutrální blond.

Blond odstíny můžeme také rozdělit podle intenzity od úplně světlých po poměrně tmavé karamelové či měděné tóny. Momentálně mezi ně patří také tmavá popelavá, černá blond (tmavý základ prosvětlený blond prameny) nebo odstín trefně nazvaný bronde, což je spojení hnědé a blond (brown + blonde).

Jaký odstín bude slušet vaší pleti

Možná se neumíte rozhodnout, jaký odstín blond by vám mohl slušet. Zkuste se zorientovat podle barvy pleti. Jestliže máte světlou, až porcelánovou pleť, vsaďte na odstíny popelavé, béžové či perleťové blond. Perleťová je ještě o stupeň níž, než je výrazný bílý tón platiny. Ženy s tmavší či olivovou pletí budou vypadat velmi dobře v teplých odstínech zlaté či karamelové. Právě u nich je momentálně top bronde odstín, díky němuž vypadají velmi exoticky.

Opravdové speciality – růžová, broskvová a blorange

Moderní varianty blond s odstíny růžové, pastelové broskvové a blorange nejvíce vyniknou na již odbarvených vlasech. A jak si představit blorange? Jde o kombinaci blond a oranžové – přechodový odstín mezi klasickou blond a červenými tóny.