Jednoduché tajemství trvalého vítězství nad prachem v ložnici

“Ach jo, tohle mi zabere celý den a na odpoledne s kamarády můžu rovnou zapomenout.” Možná se i vám tohle honí hlavou při pohledu na mop, prachovku, vysavač a pračku. Přitom si stačí práci promyslet a zbavovat se prachu v ložnici systematicky a průběžně.

Rutinní versus velký úklid

Známe to asi všichni. Každý týden je potřeba vysát, utřít prach. Obvykle jednou za čtvrt roku umýváme okna a pereme záclony. Ale jak často se věnovat posteli?

Alergici, astmatici a nemocní lidé moc nemají na výběr: měnit ložní prádlo musí alespoň jednou týdně. Ostatní by se výměně povlečení a prostěradla měli věnovat každé dva týdny.

Jen si to představte: v posteli strávíme ⅓ života, nosili byste dva měsíce každé odpoledne stejné tričko?

young woman with cleaning products
young woman with cleaning products

Šup s potahy do pračky

I podložky na posteli a potah matrace si zaslouží čistotu. Prát byste je měli stejně jako ložní alespoň na 60 stupňů Celsia – taková teplota roztočům opravdu nevyhovuje.

Pozornost potahu a podložce věnuje každého půl roku. A pokud máte problémy s alergiemi nebo se příliš potíte, vyplatí se vám antibakteriální podložka pro alergiky či antimykotická vysoce savá podložka.

hotel, travel, relationships, and happiness concept - happy couple sleeping in bed
hotel, travel, relationships, and happiness concept – happy couple sleeping in bed

Nenechte si prášit na polštář a peřinu

Že se v noci člověk hodně potí, je známá věc. Proto musíte dát ráno svým polštářům a přikrývkám šanci pořádně vyvětrat. Kvůli prachu je nejlépe uchováte ve vacích a jestli vyhlašujete válku roztočům na všech frontách, dejte peřiny a polštář na mráz.

Zimní vyvětrání přikrývek a polštářů při teplotách pod nulou roztoče spolehlivě zahubí. V létě to nejde, takže za zkoušku stojí i vyvařovací polštář a peřina, které můžete prát až na 95 stupňů.

Zatočte s prachem v ložnici definitivně

Kobercové království do ložnice nepatří. Ne že bychom vám chtěli upírat výstavku cizokrajných koberečků okolo postele a pod ní, ale vaše plíce z nich radostí skákat nebudou. Koberce v ložnici jsou jen zbytečnými lapači prachu. Pryč s nimi!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.