Je holení intimních míst prospěšné?

Holení intimních míst dělí ženy na dva tábory: zatímco jedna skupinka je zásadně proti němu a tvrdí, že nic horšího citlivým partiím svého těla nemůžete udělat, druhá skupinka je logicky opačného názoru, kdy je podle nich holení těchto míst společenským standardem a našemu  zdraví tedy nemůže žádným způsobem uškodit. Skutečnost se má tak, že ještě před dvěma desítkami let představovalo odstraňování chloupků u pohlavních orgánů cosi zvláštního a nevídaného, v dnešní době jde o zažitý standard, ba co víc – možná je to i současnou společností vyžadováno!

Holit nebo neholit?

Toť otázka! Určitě i vy jste se někdy zamysleli nad tím, zda si holit nebo neholit klín. Je jasné, že se v tomto ohledu vždycky najde někdo, kdo bude zásadně proti a najdou se i tací, kteří budou pro. Na otázku „holit či neholit“ si proto můžeme odpovědět velmi jednoduše: když se chcete v intimních místech oholit, tak se oholte a pokud nechcete, nemusíte. Jak se na to dívá zdravotní hledisko?

Holení intimních míst z pohledu lékařů

Lékaři a odborníci se jasně shodují na tom, že u intimních míst jde především o správnou a důslednou hygienu. Žádný gynekolog vám tedy neřekne, zda byste se měli holit nebo ne – je to čistě vaše věc a ani pubické ochlupen nebrání vyšetření. Ze zdravotního hlediska tedy holení nemá žádný vliv, což je dobrá zpráva. Dáte-li si při holení pozor, aby se vám chloupky nedostaly tam, kam by neměly nebo abyste se v případě mokrého holení nepořezali, pak se nevítaných chloupků můžete klidně zbavit!

Vyholování má celou řadu výhod!

Podívejme se na holení intimních míst z trochu jiného soudku: věřte nebo ne, ale vyholování právě v těchto místech má celou řadu výhod. Zmiňme například sex, který je v mnoha ohledech daleko pohodlnější – zvláště pak ten orální, kdy chloupky mohou nepříjemně překážet. Jejich absenci ženy ocení i v létě, kdy jim za lemem dolního dílu plavek nebudou chloupky čouhat ven, což nevypadá dobře.

Úplně dohola, nebo jen tak decentně?

Další dilema, které ženy v otázce holení řeší, je, zda se mají holit úplně do hladka, nebo si ochlupení jen zkrátit. I v tomto případě je rozhodnutí čistě na vás. Zatímco některé ženy preferují, pokud nemají v intimních místech žádný chloupek, jiné si je pouze zkracují, aby jejich délka nevylézala zpoza kalhotek a je i spousta žen, které si s holením vyhrají a v intimních místech si tak vyholují různorodé obrazce, kdy se fantazii meze opravdu nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *