Jak hubnout bez jo-jo efektu

Vyzkoušeli jste již celou řadu diet, investovali jste peníze do pořízení produktů podporujících redukci hmotnosti, díky silné vůli jste několik dní drželi hladovku, ale pracně ztracená kila se vám vždycky vrátí v dvojnásobném podání? Pak si možná jako řada dalších lidí pohráváte s otázkou, jak hubnout bez jo-jo efektu, který veškeré vaše snahy při každém pokusu zbavit se přebytečných kil dokonale zadupe do země. Nechvalně známý jo-jo efekt je noční můra všech chronických snažilců a dietářů, kteří se s vidinou nižší tělesné hmotnosti a pevnějších proporcí bez rozmyslu vrhají do jedné diety za druhou a neuvědomují si, že právě tímto rozhodnutím nutí své tělo efektivně využívat energii a ukládat tuk. Jak hubnout bez jo-jo efektu a konečně dosáhnout vytoužených cílů? Na to vám odpovíme v dnešním článku!

Co je to jo-jo efekt?

Jo-jo efekt je pojem, kteří moc dobře znají všichni, kteří zhubli nějaké to kilo a to se jim poté vrátilo i s úrokem. Pokud začnete hubnout a vsadíte na některou z opravdu drastických diet či dokonce hladovek, pak se vám skutečně během několika prvních dní podaří zaznamenat úbytek váhy, který ale bude způsobený především ztrátou vody z tkání. To zapříčiní nízký příjem sacharidů, jejichž zbylé množství tělo velmi rychle spotřebuje a poté sáhne do zásob aminokyselin svalových tkání.

Jak hubnout bez jo-jo efektu?

To je otázka, kterou jste si možná položili i vy, když jste po stoupnutí na váhu s obrovským zklamáním zjistili, že máte ztracená kila zpátky a že se nevrátila sama, ale vzala s sebou své dvojnásobné množství. V následujících řádcích pro vás nastíníme několik užitečných tipů jak hubnout bez jo-jo efektu, díky kterým budete-li se jimi řídit se vám s největší pravděpodobností opravdu podaří zhubnout a nenabrat ztracená kila zpátky.

Tip první: Nedržte hladovku!

Jestliže toužíte shodit nechtěná kila a nechcete je mít po určité době zpátky i s úroky, pak se ve svém vlastním zájmu vykašlete na držení drastických hladovek, při kterých vám bude v břiše kručet tak hlasitě, že to uslyší i sousedé přes zeď! Rovněž platí, abyste své tělo hladověním zbytečně netrápili ani přes den. Udělejte si dost času na to, abyste se zvládli nasnídat, do práce si připravte svačinku, neodbývejte se ani v odpoledních hodinách.

Tip druhý: Jezte pravidelně!

Chcete-li zhubnout, pak se soustřeďte na to, abyste jedli pravidelně a po menších porcích. Při snaze redukovat tělesnou hmotnost byste měli jíst 3-5x za den, díky čemuž nebudete pociťovat hlad a vašemu tělu poskytnete dostatek energie. Zároveň platí, abyste si nedopřávali zbytečně velké porce, díky kterým byste se přejídali.

Tip třetí: Nelezte na váhu!

Při hubnutí opravdu neuvidíte výsledky každý den, proto je absurdní den co den stoupat na váhu, ze které stejně s největší pravděpodobností slezete zklamaní, že jste buď nezhubli ani deko, nebo jste zhubli skutečně jen ždibec své váhy. Hubnutí má smysl jen v případě, kdy hubnete pomalu a postupně, jedině tak nemá nechvalně známý jo-jo efekt žádnou šanci zhatit vaše pokroky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.