5 romantických filmů, které se budou líbit i vašemu partnerovi

Je pro vašeho partnera utrpení, kdykoliv se chcete podívat na romantický film? Zkuste vybrat takový film, který zaujme i jeho. Kde romantika není přeslazená, příběhy mají nápad, nebo se ve filmu objeví alespoň pár akčních scén. Je řada krásných filmů ze života, filmů se silným příběhem, při kterém i největší drsňák zaslzí.

Vybrat 5 filmů, které se budou líbit i vašemu příteli, bylo dost těžké. Bylo totiž překvapivě dost takových, z nichž se dalo vybírat. Navíc se nedá vytvořit objektivní žebříček, protože co muž, to názor. A navíc romantiku, která by se jim mohla líbit, vybírá žena. Přesto se o to pokusím, vědomá si možnosti, že s výběrem nebudete souhlasit.

Milý Johne (Dear John, 2010)

Většina filmů natočených podle knih Nicholase Sparkse je koukatelná, od nejdříve natočeného Vzkazu v Láhvi, přes nejoblíbenější (podle žebříčku ČSFD) Zápisník jedné lásky po Talisman či Dlouhou noc. Film Milý Johne je příběh dívky s vyšší společnosti (Amanda Seyfried) a profesionálního vojáka z chudších poměrů, navíc s nemocným otcem (Channing Tatum). Příběh o tom, že láska někdy nestačí, protože profesionální odpovědnost vůči své zemi je také silná.

Láska nebeská (Love actually, 2003)

Britská romantická komedie s řadou hereckých hvězd je přesně to, co od tohoto žánru čekáte: smějete se, dojímáte se a po celou dobu si říkáte, jak je krásné, že “love is all around”. Několik příběhů na pozadí vánočních svátků vykouzlí úžasnou pohodu, kterou ocení i váš partner. 

Madisonské mosty (The Bridges of Madison County, 1995)

Silný milostný příběh dvou zralých lidí, který rozhodně není přeslazený. Příběh, na který jim osud dal jen 4 dny. Meryl Streep a Clint Eastwood vás vezmou za srdce svou přirozeností, takže se vůbec nemusíte bát tenhle film pustit svému muži.

Pearl Harbor (2001)

Režisérovi Michaelu Bayovi často psali, že romantická linka poněkud kazí skvělý válečný film, jenže ta romantika je jediný důvod, proč na ten film koukají i ženy. Stejně jako například náš český Tmavomodrý svět (který mimochodem vznikl ve stejné době) vychází z milostného trojúhelníku dvou přátel a jedné ženy na pozadí II. světové války. 

Sophiina volba (1982)

A když už jsme u milostných trojúhelníků, není možné nezmínit opravdový klenot nejen světové kinematografie, ale také světové literatury. Film vznikl podle knihy Williama Styrona, který v příběhu použil dvě dějové linie: USA v poválečné době a období, kdy Sophia zažila hrůzy koncentračního tábora. Pokud jste fanoušky Meryl Streepové, tento film vám možná prozradí, proč je tato herečka světovou hvězdou.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.