Jak zpomalit stárnutí a zabránit prohloubení vrásek

Čas nedokáže nikdo zastavit a stárnutí pleti se dříve nebo později projeví. Pleť začne ztrácet pružnost a objeví se první vrásky. Čas tedy opravdu zastavit nelze, ale zpomalit stárnutí pleti a prohloubení vrásek se dá. Chce to je vhodnou péčí a možná také změnit životosprávu.

Stárnoucí pokožka ztrácí kolagen, který jí do té doby zajišťoval elasticitu. Také ubývá hydratace – pokožka vysychá a slábne. Abychom tyto projevy zpomalili, je nutná kvalitní kosmetika, která se zaměřuje právě na tento deficit.

Dopřejte pleti kolagen

Kolagen je bílkovina, z níž se v 70 % skládá lidská kůže. Jeho přítomnost zajišťuje kromě jiného právě pružnost a pevnost pleti. Je nezbytné tedy pokožce úbytek kolagenu, zapříčiněný stárnutím, zase doplnit. 

Kromě používání kolagenu v kosmetice je velmi dobré mít ho dostatek ve stravě. Jestli nejste zrovna příznivcem vepřové kůže, huspenin, aspiků a želatin, dopřejte si alespoň doplňky stravy na bázi kolagenu.

Zvyšte hydrataci

Pro hydrataci pleti je velmi důležitá další látka – kyselina hyaluronová. Jednou z jejích funkcí je udržovat pleť hydratovanou. Má schopnost vázat 1000 až 10 000 násobek své vlastní hmotnosti ve vodě (tzn. 1 – 10 litrů). S přibývajícím věkem se přirozená schopnost pleti produkovat kyselinu hyaluronovou snižuje a začínají se tvořit a prohlubovat vrásky. Jejím doplněním vaše pokožka zase získá hydrataci a zpomalí se tvorba vrásek. 

Kromě hydratační kosmetiky je důležitý také pitný režim. Bez dostatečného příjmu vody do organismu bude i ta nejluxusnější kosmetika na tvorbu vrásek krátká.

Méně slunce a žádné cigarety

Jestli vám záleží na tom, jak vypadáte, musíte své pokožce opravdu pomoci komplexně. Začněte tím, že se při pobytu na slunci budete chránit vhodnou kosmetikou. UV paprsky jsou totiž jednou z příčin, která významně přispívá ke stárnutí kůže. Možná jste se vždycky ráda opalovala, s přibývajícím věkem je ale lépe pobyt na slunci omezit.

Na kvalitě pleti se projeví i každý prohřešek na životosprávě. Alkohol a cigarety jsou pro vaši pleť opravdu zásadní nepřátelé. Sklenka vína či pivak večeři samozřejmě neublíží, ale častá konzumace se na pleti podepíše dehydratací.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.