Dlouhé a husté řasy jsou snem každé ženy. Vždyť nic jiného nedokáže vykouzlit tak svůdný pohled, jako když se díváte s přivřenými víčky zpod nádherně dlouhých do obloučku zatočených řas. Jenže, kdo z nás je má od přírody? Obvykle nezbývá, než přírodě pomoci a řasy prodloužit.
Někdy ke zvýraznění řas stačí řasenka s prodlužujícím efektem, někdy je potřeba výraznější pomoc. Jaké metody prodloužení řas jsou ještě oblíbené a hlavně efektivní? A co všechno je dobré o nich vědět?
Nalepovací řasy
Asi nejstarším trikem žen neobdařených dlouhými řasami jsou řasy nalepovací. Ano, ty, které nechybí žádné herečce ve filmech z 60. a 70. let, kdy byly extrémně populární. jenže hned při první aplikaci nejspíš zjistíte, že nejste tak zručná a vaše jemná motorika není tak jemná. Nalepit řasy totiž vyžaduje opravdu precizní práci. Pokud se ale po prvním pokusu nevzdáte, časem získáte potřebnou zručnost.
Magnetické řasy
Prodloužení řas na stejném principu, jen poněkud jednodušší. I když to taky chce trochu cviku. Řasy jsou složeny minimálně ze dvou dílů, na nichž je několik magnetických proužků. Jeden díl se přikládá svrchu přírodních řas a ten druhý zespodu. Díky magnetickým proužkům se umělé řasy k sobě přitáhnou a vytvoří tak další vrstvu. Efekt je rychlý a podobný jako u nalepovacích řas. Velkou výhodou je, že nepotřebujete žádné lepidlo. Další výhodou je, že vám na očích vydrží, i když se zpotíte. Na druhou stranu je celkem vysoká pořizovací cena.
Permanentní prodloužení řas
Čím dál populárnější jsou trvale prodloužené řasy. Funguje to na podobném principu jako prodloužení vlasů. Efekt je okamžitý a dlouhodobý a mnohé ženy si ho nemůžou vynachválit. Jenže mají také své nevýhody: nesmíte se odličovat mastnými mléky nebo olejíčky, v určitých případech se nemohou ani namočit vodou. Mnohem větší problém je ale fakt, že chemické lepidlo z dlouhodobého hlediska ničí vaše vlastní řasy.