Ačkoli je letošní podzim ještě v plenkách a podle počasí to na jeho vládu ani nevypadá, může nás příroda překvapit doslova ze dne na den – nízké teploty, ranní mrazíky a nepříjemné plískanice, při kterých by člověk ani psa ven nevyhnal. V tomto období jsou velmi časté virózy, které se neptají a zničeho nic udeří. Chcete poradit, jak předejít podzimnímu nachlazení, které by vás mohlo vykolejit? Pak si přečtěte náš dnešní článek, do kterého jsme ukryli hned 5 osvědčených rad!
Jak předejít podzimnímu nachlazení – 5 rad pro vás!
Nikdo nechce být nemocný. Škrábání v krku, zvýšená teplota, zimnice a celková unavenost jsou typickými příznaky nachlazení, které je zvláště na podzim, kdy se teplé dny střídají se studenými, na denním pořádku. My jsme pro vás našli 5 rad, díky kterému se můžete před podzimním nachlazením bránit a ustát tak tohle období plné plískanic bez újmy na zdraví.
Rada první: Česnek a cibule
Česnek a cibule představují neodmyslitelnou součást naší kuchyně, neboť právě s těmito plodinami můžeme vykouzlit ty nejvýtečnější pokrmy. Věděli jste ale, že vám česnek s cibulí mohou pomoci i proti nachlazení? Ne nadarmo již naši předkové na tyto suroviny sázeli. Česnek i cibule totiž obsahují velké množství vitamínů a látek, které povzbuzují imunitu a zahřívají tělo. Připravte si vývar tak, že cibuli s česnekem pokrájíte a dáte vařit asi na 3 minuty, vodu slijete a necháte zchladnout.
Rada druhá: Citrusy
Citrusy jsou obecně proti nachlazení skvělou volbou, my vám ale doporučujeme zaměřit svou pozornost na jedno konkrétní citrusové ovoce: grapefruit! Nemusíte jej konzumovat celý, hlavní kouzlo se totiž ukrývá v extraktu z grapefruitových jadérek, které byste si měli (stačí 3 kapky) přidat do 3 dl vody a vypít hned ráno nejlépe nalačno a poté ještě 2x během dne.
Rada třetí: Dýňová semínka
Rádi si večer k televizi dáte misku dýňových semínek, které jen tak na chuť zobete při sledování oblíbeného pořadu? Pak věřte, že tím svému zdraví hodně pomáháte! I dýňová semínka totiž fungují jako prevence proti podzimnímu nachlazení a to díky obsahu látek, které dokážou bojovat s parazity.
Rada čtvrtá: Houby
Další skvělou prevencí proti nachlazení jsou houby, které díky obsahu více jak 3 stovek látek velmi rychle nastartují vaši imunitu a podpoří tvorbu bílých krvinek. Jejich úkolem je bojovat proti infekcím, které se vám snaží dostat do těla. Další dobou zprávou je fakt, že houby na sebe umí tzv. nabalit bacily a viry, které následně odvedou pryč z těla dříve, nežli v něm stihnou nasekat paseku. Doporučujeme hlívu ústřičnou, houbu shitake nebo reishi.
Rada pátá: Zelí
Milujete zelí k masu, prejtu nebo z něho připravujete polívky a zelí se tak na vašem stole objevuje poměrně často? V tom případě dobře děláte! Tahle vitamínová bomba obsahuje velké množství vlákniny a vitamínů, které podporují naší imunitu a zdraví celkově. Vitamíny obsažené v zelí se mnohem lépe rozpustí, zakapete-li jej trochou olivového oleje. Vitamíny se pak rychleji vstřebají do těla.03