Bolí vás často hlava? 5 tipů jak se jí zbavit

Není to jen výmluva unavených manželek, bolest hlavy občas potrápí každého z nás. Nepříjemné je, když se bolest pravidelně vrací. Důvodů může být mnoho: dehydratace, příliš mnoho kofeinu, špatné držení těla, někoho začne bolet hlava, když má hlad nebo z nevyspání.

Chcete se rychle zbavit bolesti hlavy, ale nechcete neustále polykat léky? Zkuste některý z tipů, které jsme pro vás posbírali. Abyste zvolili tu nejúčinnější metodu, je dobré zjistit, co je právě u vás spouštěčem bolesti. Může to být opravdu jen nějaká banalita, na druhou stranu může být bolest hlavy příznakem vážnějšího zdravotního problému. o pomáhá na “běžnou” bolest hlavy?

Napijte se

jak jste na tom s pitným režimem? Zamyslete se nad tím, kolik tekutin denně přijímáte, ale nepočítejte do toho kávu a alkohol. Naopak, za tyto položky byste si měli přidat ještě vodu navíc. Jestli pijete méně než 2 litry vody denně, může vás bolet hlava z dehydratace.

Jděte se projít

Pokud to situace dovolí, jděte se ven projít. Pohyb, správné držení těla a dýchání zhluboka vám pomůže “vyčistit si” hlavu a bolest nejspíš během chvilky odezní. Důležité je opravdu správné hluboké dýchání, běžně totiž dýcháme jen mělce a to je pro okysličení krve nedostatečné.

Procvičte krční páteř

Bolest hlavy může být způsobená špatným držením těla, především namáháním krční páteře. Zkuste se protáhnout a provést pár cviků na uvolnění krční páteře. Zkuste hlavou kroužit, otáčet ze strany na stranu a kývat nahoru a dolů.

Dopřejte si masáž ramen

Požádejte svého partnera o masáž v oblasti krku a ramen, za bolest hlavy totiž možná mohou zatuhlé svaly díky věčnému sezení s hlavou předkloněnou ke klávesnici nebo k mobilu. Za vaši bolest hlavy pravděpodobně může psaní textovek ve špatné pozici. Zkuste to příště ve vzpřímeném sedu.

Zkuste akupresuru

Stává se vám, že při bolesti hlavy začnete krouživými pohyby masírovat spánky. Děláte dobře, vaše tělo si instinktivně řekne o to, co mu pomáhá. Těch akupresurních bodů, které mohou zmírnit bolest hlavy je ale víc – například prohlubeň mezi obočím u kořene nosu, rýha mezi nosem a horním rtem nebo kožní řasa mezi palcem a ukazováčkem ruky.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.