Jak vyléčit angínu bez antibiotik

Nepříjemná bolest v krku stupňující se zvláště při polykání, bolesti svalů a kloubů, celková únava nebo vysoké horečky – dobře známé příznaky doprovázející jedno z nejčastějších onemocnění nás často nutí přemýšlet nad otázkou, jak vyléčit angínu bez antibiotik a nezahlcovat tak své tělo zbytečnou chemií, která by mohla udělat ještě větší paseku. Jedná se o infekční zánětlivé onemocnění postihující krční mandle a hrdlo, které vzniká v důsledku oslabení imunity a přetížení lymfatického systému.

S angínou se potýkáme kdykoli během roku, rozhodně není pravidlem, že by nás trápila jen v zimním období, kdy k ní ale máme největší sklony. Bolestivý otok mandlí nemusíte léčit jen za pomoci tabletek předepsaných vaším lékařem. V dnešním článku se společně podíváme, jak vyléčit angínu bez antibiotik.

Jak vyléčit angínu bez antibiotik – osvědčené tipy

Angína je onemocnění postihující krční mandle a hrdlo, proto se při jeho léčbě musíte zaměřit především na posílení imunity a lymfatického systému. Jedině tak předejdete opětovnému návratu. Rozhodně angínu nepodceňujte, může mít za následek vznik revmatických onemocnění kloubů a řady dalších zdravotních problémů.

 1. Klid na lůžku

  Při jakémkoli onemocnění – tedy nejen při angíně – je potřeba dostatečně odpočívat a nechat tak vaše tělo nabírat potřebnou sílu. Při onemocnění si vaše tělo potřebuje odpočinout i od trávení, proto se rozhodně nenuťte do jídla, nebudete-li na něho mít chuť nebo nebudete-li pociťovat hlad.

 2. Pitný režim

  Dalším bodem při snaze vyléčit angínu bez antibiotik je dodržování pitného režimu a to i přes nepříjemnou bolest, kterou budete pociťovat při polykání. Pamatujte na pravidlo 2,5 litrů tekutin denně a snažte se jej dodržet. Pít můžete jak chladné, tak i studené nápoje.

 3. Vitamín C

  Jakmile u vás propukne angína, je nutné zvýšit přísun vitamínu C. Během nemoci se doporučená denní dávka z 75 mg denně zvyšuje na 1000 mg. Vitamín C se vyskytuje v citrusech nebo červené paprice, která je na céčko opravdu bohatá. Řada lidí nedá dopustit na tekutý vitamín C, který je pro svou konzistenci vhodný jak pro děti, tak i pro seniory.

 4. Česnek

  Česnek je nejlepší přírodní antibiotikum, které dokáže zlikvidovat celou řadu bakterií, virů a plísní. Nebude-li vám vadit nevábný odér z vašich úst, pak můžete při léčbě angíny vsadit i na tohoto šikovného pomocníka.

 5. Kůra bílé vrby

  Chcete se zbavit ostrého škrábání a bolesti v krku? Trápí vás vysoká horečka, díky které se cítíte schvácení a naprosto bez energie? Pak vám můžeme doporučit kůru z bílé vrby, která se pyšní protizánětlivou funkcí. Tato metoda je proslulá svým poměrně rychlým účinkem a příjemnou úlevou.

 6. Stopové prvky

  Nesmíme zapomenout zmínit skutečnost, že při angíně rozhodně není na škodu doplnit vašemu tělu stopové prvky v chelátové vazbě, které se výrazně podílí na léčbě zánětlivých onemocnění různorodého původu, mezi než patří i hrdinka našeho dnešního článku – angína. Zaměřte se tedy na přísun vápníku, hořčíku, železa, mědi, jódu a zinku.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.