Jak vybrat svatební šaty

Každá žena touží po tom, aby na své svatbě vypadala opravdu výjimečně. Nádherný účes, dokonalý make-up a samozřejmě ty pravé svatební šaty. Které to jsou? Těžko říct. To, co se jedné nevěstě líbí, druhá okamžitě zavrhne. Záleží na tom, v jakém stylu se celá slavnost ponese, i na tom, co vám sluší.

Pořízení svatebních šatů není levná záležitost, proto si je vybírejte opravdu pečlivě. Začít byste měla tak 6 měsíců před svatbou a ideálně nejdéle 3 měsíce před termínem byste měla mít jasno. Nejdůležitější kritéria výběru jsou střih, styl a pohodlí.

Výběr svatebních šatů podle stylu

Rozhodli jste se pro klasickou svatbu nebo bude váš velký den méně formální, tématický, ne příliš okázalý? Podle stylu vybíráte nejen střih a materiál šatů, ale i jejich délku. Pro klasickou a vintage svatbu jsou typické dlouhé bílé šaty se závojem a často i s vlečkou. Alternativními barvami pak jsou krémová a champagne. Pokud nechcete nijak okázalý obřad, jsou v pořádku šaty krátké, v podstatě jakékoliv společenské.

Střih svatebních šatů podle postavy

U svatebních šatů velmi záleží na správně zvoleném střihu. Šaty by měly podtrhnout přednosti vaší postavy a zakrýt nedostatky, přitom byste se v nich měla cítit pohodlně. Prostě vám musí padnout. Přesto se neomezujte jen na jeden střih, vyzkoušejte si jich víc. Možná budete překvapená tím, jaké šaty vám opravdu sluší. Na zkoušku svatebních šatů jděte s kamarádkami, které vám upřímně poradí.

Co které šaty schovají a zvýrazní

Jeden z nejoblíbenějších střihů pro svatební šaty je A – line (áčkový střih). Hodí se na každou postavu, zakryjí větší boky, širší pas i bříško. Jsou dokonalou volbou pro klasickou svatbu.

Princeznovský střih, s bohatě nabíranou sukní ocení drobné ženy, protože jejich postavu perfektně zvýrazní. Sportovně založené dívky si s nimi ale obvykle neví rady a připadají si jako šlehačkový dort.

Jednoduchost a čistou eleganci empírového střihu šatů oceníte, jestli potřebujete zakrýt těhotenské bříško nebo absenci pasu. Šaty splývající volně dolů od zvýrazněného poprsí jsou vhodnou volbou právě pro sportovní typy.

Ženy vysoké a opravdu štíhlé mají možnost prožít svůj velký den v šatech střihu Mermaid (mořská panna). Šaty nechají vyniknout úzkou siluetu těla, sukně se výrazně rozšiřuje až od poloviny stehen. Vynikne tak úžasně dekolt a úzký pas.

Věděli jste, že dnes se dá půjčit i taková slavobrána? Ta vám zpestří váš svatební den.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.