Jak si půjčit auto v zahraničí

Někteří turisté ihned po příjezdu do země určení zaberou místo na pláži a celý týden se z něj nehnou. Ti zvídavější se aspoň několikrát projdou do městečka na trhy či za místní gastronomií. Ale ti skuteční cestovatelé chtějí poznat lokalitu i lidi, kteří tam žijí, proto se jim hodí i dopravní prostředek, aby mohli navštívit i vzdálenější místa.

Půjčit si auto v zahraničí není nic těžkého, může se vám ale prodražit, pokud se poctivě nepřipravíte. Jestliže se do země chystáte mimo sezónu, nebude ten cenový rozdíl výrazný, za auto půjčené v době, kdy se destinace hemží turisty, zaplatíte mnohem víc.

Nepodceňte přípravu

Čím dříve si auto zarezervujete, tím tím levnější bude jeho pronájem. Rozhodně se vyplatí začít hledat vhodné auto i autopůjčovnu i několik měsíců dopředu.Výhodou je, že si auto dnes běžně můžete rezervovat přes internet. Existuje už několik zahraničních a dokonce i českých serverů, kde si můžete v klidu porovnat nabídky a podmínky jednotlivých autopůjčoven (například Rentalcars zprostředkovává půjčení auta od autopůjčoven v různých turistických destinacích).

Tipy, které se vyplatí

Obecně platí několik pravidel, podle nichž můžete cenu za pronájem vozidla výrazně snížit. Například je mnohem výhodnější půjčit si auto u lokální společnosti, než od některé z těch velkých mezinárodních. Firmy se sídlem na letišti opět mají výrazně vyšší ceny, protože vydělávají na těch, kdo se potřebuje dostat z letiště do města a předem se nepřipravil. Autopůjčovny mimo letištní budovu už tak nasazené ceny obvykle nemají.

Obezřetní buďte při výběru vhodného auta na smluvní podmínky. Všímejte si i takových detailů, jako jestli je v ceně pronájmu i další řidič nebo za něj budete muset doplácet, jestli platíte za najeté kilometry, či máte neomezený počet najetých kilometrů, jestli můžete s autem bezplatně za hranice státu, nebo si výjezd do vedlejšího státu budete muset dokoupit.