Jak se pozná cukrovka

Cukrovka je velice zrádná. Mezi nejčastější příznaky patří časté močení, neustálá žízeň, únava, ospalost, hubnutí a zápach z úst po acetonu. Tyto příznaky určitě není vhodné podcenit. Cukrovka, chcete-li diabetes mellitus, je civilizační choroba, která představuje metabolické onemocnění, při kterém břišní slinivka nepracuje, jak by měla. Pro tuto nemoc je charakteristická zvýšená hladina cukru, čili hyperglykémie.

O cukrovce se také říká, že je tichý vrah. Zákeřnost této nemoci spočívá v tom, že se po velmi dlouhou dobu nijak neprojeví. Jen v případě, že je hladina cukru velmi zvýšená, se projeví výše popisovanými příznaky: zvýšená únava, ospalost, žízeň, časté močení, kvasinkové záněty, horší hojení ran.

Proč chodí lidé častěji na toaletu?

Za zvýšenou četností močení stojí vysoká hladina cukru, která se do moči dostává z krve a strhává sebou i vodu. Tímto se organismus dehydratuje, proto takto nemocný člověk trpí popisovanou žízní a je schopen vypít i několikanásobek své běžné denní spotřeby tekutin.

Příznaky cukrovky pod lupou

Cukrovku také doprovází únava. Za tímto příznakem stojí skutečnost, že v krvi je přemíra cukru, ale do buněk se ho dostává jen poskromnu a ty následně strádají a hladoví. V této souvislosti se mohou vyskytnout i potíže s oslabenou imunitou. Adve je to také proto, že cukrovka je sama způsobená poruchou imunity a také proto, že se cukr dostává i do tělesných tekutin, čímž se vytváří ideální prostředí pro mikroby. Sečteno a podtrženo skvělé prostředí pro bacily, kde se mohou hojně množit.

Dalšími příznaky jsou i časté záněty močových cest, díky průchodu většího množství močovými cestami. Cukr tady vytváří vhodné prostředí pro kvasinkové nemoci. Další předzvěstí cukrovky je kupodivu hubnutí i při vlčím hladu a rovněž psychická zmatenost. Máte-li jakékoliv podezření na tuto civilizační chorobu, neotálejte s návštěvou svého lékaře. Včasná cukrovka se dá podchytit a léčba není tak složitá. Zabráníte také zhoršování a těžšímu průběhu nemoci.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.